ESEV

Resim ve İllüstrasyon Okulu

ESEV

Resim ve İllüstrasyon Okulu

Resim ve İllüstrasyon Okulunda, karakter tasarım (7-8 yaş), resim (9-15 yaş), illüstrasyon (16+ yaş) ve dijital illüstrasyon (16+ yaş) ana başlıklı 4 atölyede 8 hafta boyunca katılımcılar karakter tasarlamayı, resim yapmayı ve illüstrasyonu öğreniyor. Bu dört atölyeden seçilen eser ve kişilerle online olarak 4 hafta boyunca bir üretimin parçası olarak dergi üretilecek.

Öğrencilerin temel resim teknikleri ile çizim yeteneğinin geliştirilmesi, çocukların kurgu hikaye üretebilme ve anatomi uygulama yapabilme becerilerini kazanması, , toplulukla çalışma deneyimi ve pratik kazanımlarını elde etmesi, birçok resim tekniğini bir araya toplamayı başaran kullanımı çok basit bir uygulama ile resimler çizmeyi öğrenmesi amaçlanmaktadır. Resim ve illüstrasyon okulu atölyesinde çocuklar, kendi öykülerini ve karakterlerini oluşturup çizgi roman tekniklerini kullanarak çizecek. Çevresinde gördüklerini, duygularını ve hayallerini hikayeleştirerek anlatabilecek ve basit çizim tekniklerini kullanarak görselleştirebilecek.

Konu Başlıkları: İnsan ve sanat konuşmaları, anatomi, çizgi roman (hikaye, senaryo, perspektif, cast), stor board (reklam, sinema çizim taslağı), illüstrasyon, portre çizimleri (karakalem, portre karikatür), kompozisyon.

*Proje bazlı eğitimlerimizdendir.

Diğer Kurslar