Öneri ve Talep Formu

ESGEV’de her yıl 39.140 gencimizi geleceğe hazırlıyoruz.

ESGEV (Esenler Gençlik Bilgi ve Hikmet Evleri)

Gençlerimizin iş veya okul saatleri dışındaki zamanlarını değerlendirebilecekleri nezih ve kaliteli bir ortamın oluşturulması amacıyla Esenler Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi (ESGEV) Projesi’ni hayata geçirdik.

4 – 14 yaş aralığındaki öğrenciler için yeni imkanlar sunan ESGEV, çocuklara uzman öğretmenler gözetiminde ders yapma ortamı sağlıyor.  Okul hayatına destek verici faaliyetlerin dışında kültürel etkinliklerin de yer aldığı ESGEV, geleceği emanet ettiğimiz çocuklarımıza bilgi dünyasının kapılarını aralıyor.

Esenler’in Geleceği Hazır!

ESGEV’de öğrencilerimiz uzman öğretmenler gözetiminde ders yapma ortamına kavuştukları gibi; internet, sinema, edebiyat, satranç, müzik, gezi kulübü gibi çeşitli kulüpler bünyesinde sosyal ve kültürel aktivitelere de katılabiliyorlar. ESGEV’de sinema salonu, kafeterya, kütüphane ve sanat atölyesi de yer alıyor.

ESGEV Gençlerimizin Hizmetinde

ESGEV’lerimizde çeşitli etkinliklerimizin yanı sıra geziler, sanat etkinlikleri de yer alıyor.

 • Cahit Zarifoğlu Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi
 • Prof. Dr. Fuat Sezgin Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi
 • Nuri Pakdil Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi
 • Rasim Özdenören Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi
 • Hacı Lütfiye Gürses Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi
 • Sezai Karakoç Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi
 • Erdem Bayazıt Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi
 • Mehmet Akif İnan Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi

Hem Okula Hem Hayata Katkı!

ESGEV’lerde öğrenciler, okul başarısı için derslerine katkı sağlanmasının yanı sıra çeşitli aktivitelerle de hayata hazırlanıyor. Öğrenciler kabiliyetlerine göre müzikten resme, ebru sanatından spora kadar çok farklı alanlarda eğitim alıyor. Çocuklarımız enerjileri pozitif faaliyetlerde değerlendiriliyor. Geleceğimizin sahibi çocuklarımızın ahlâklı ve vatan-millet sevgisiyle dopdolu gençler olarak yetiştirilmesinde ESGEV üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor.

Dolu Dolu Eğitim

Esenlerli çocuklarımıza dolu dolu bir sosyal yaşam ortamı hazırladık. Esenler Gençlik Bilgi ve Hikmet Evleri (ESGEV), anne-babaların çocuklarını emanet edebilecekleri güvenli bir yuva olduğu için özellikle çalışan ailelere önemli bir destekleyici hizmet sunuyoruz. Anne-babalar işlerinde çalışıyorken okullarından çıkan çocuklarımız, ESGEV’lerde buluşuyor. Burada rehber öğretmenler gözetiminde bilgisayar desteğiyle ders çalışabilecekleri, gönüllerince dinlenebilecekleri bir ortamda renkli kültür-sanat aktiviteleriyle kendilerini en güzel şekilde geliştiriyor.

Esenler'in Kültürlü Çocukları Geleceğe Daha Hazır

Hem hafta içi hem de hafta sonu faaliyet gösteren ESGEV, çocuklarımızın zamanlarını dolu dolu yaşaması için birçok aktivite yapıyor. İstanbul ve çevresinde düzenlenen gezilerle hem kültürel olarak zenginleşiyorlar hem de yeni yerler tanıyorlar. Satranç turnuvalarıyla kendilerini tanıyor, mücadele etmeyi ve strateji geliştirmeyi öğreniyor. Tiyatro ve sinema gösterimleriyle dolu bir program onları bekliyor. Düzenlenen edebiyat sohbetleriyle kültürlerine ve dağarcıklarına yeni ve engin bilgiler katıyor.

Hoşgörülü ve Ahlâklı Gelişim

ESGEV’in misyonu, milli ve manevi değerlerine bağlı, insani değerleri yüksek bir nesil yetiştirmek olup,tüm faaliyetlerini bu misyon çerçevesinde gerçekleştirmektedir. ESGEV öğrencileri, içinde yaşadığı toplumla barışık, özgüveni yüksek, çağının gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, hoşgörülü ve ahlaklı bir insan olma hedefine yönelik faaliyet gösteriyor ve iyi bir insan, iyi bir yurttaş olarak yetişiyor. Yer aldıkları toplumsal çevreye kalıcı katkı sağlayan ESGEV’ler, öğrenci merkezli olması yönüyle veli-öğretmen ilişkilerinde tüm çocuklarımıza en iyi şekilde fayda sağlıyor. Çocuklarımızın, toplumun ve eğitim anlayışının gelişmesinde başarısını kabul ettirmiş tercih ve takdir edilen bir kurum olma vizyonuna uygun olarak çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Geleceğin Ufku ESGEV İle Değer Kazanıyor

Huzurlu aileler, sağlıklı çocuklar için çalışıyoruz. Kültür-sanat etkinliklerinden Kur’ân-ı Kerim kurslarına, gezi ve pikniklerden kültürel sohbetlere, spordan seminerlere pek çok aktiviteyle ailelerimizle buluşuyoruz. ESGEV’lilerin ufku genişliyor, ufuklara birlikte yol alıyoruz. Gençliğimizin sahip olduğu ahlaki değerleri en üst seviyeye çıkarmak için üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz.

Çevresine Örnek Bir Gençlik

ESGEV’de çocuklarımızın milli, manevi, kültürel ve evrensel değerleri öğrenmesinin yanı sıra sağlam kişilikli bireyler olarak yetişmesi için de çaba harcanıyor. Çocuklarımızın okul dışındaki zamanlarını dolu dolu geçirerek en kaliteli şekilde değerlendirmeleri sağlanıyor. Bugüne kadar eğitimine katkı sunduğumuz yüzlerce öğrencimiz, sadece kendilerini geliştirmekle kalmadı, çevrelerine de örnek oldular.

Okullar Yazın da Hayat Bulsun!

Okullarımız yaz tatillerinde atıl yapılara dönüşüyor. Eğitim yuvalarının işlevsiz kalmadan daha iyi kullanılması, çocuklarımızın gelişimi için değerlendirilmesi için okullarımız yazın da hayat buldu. Çocuklarımızın ve gençlerimizin tatillerinin dolu dolu geçirmeleri ve eğitimde zamanın doğru değerlendirilmesi için faaliyetlerimizi okullarımıza taşıyoruz. Çocuklarımıza yaz mevsimine uygun, ilgilerini çekecek şekilde eğlenceli etkinliklerle, yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmelerine imkan tanıyoruz. Yeteneği ve ilgi alanlarına göre öğrencilerimize müzik öğretmenleri eşliğinde gitar, bağlama gibi enstrümanların eğitimi verilirken hem şan, hem icra hem de dinleme alanlarında kendilerini geliştirme fırsatı sunuluyor.

ESGEV'de Herkes İçin Bir Kulüp Var

 • Kütüphane Kulübü
 • Matematik Kulübü
 • Fen Kulübü
 • Edebiyat Kulübü
 • Tiyatro Kulübü
 • İzcilik Kulübü

Diğer Projeler