Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Şubat 2024

ABONE OL

‘ALİ KUŞÇU YAPAY ZEKÂ ATÖLYESİ’ BAŞLIYOR

2023-2024 Kültür Sanat Sezonunu Türk astronom, dil bilimci ve matematikçi Ali Kuşçu’ya ithaf eden Esenler Belediyesi, bu kez “Yapay Zekâ Atölyesi”ne ev sahipliği yapıyor. 6 hafta sürecek atölyede gençler, geleceğin algoritması olan yapay zekâ ve güncel teknolojik gelişmelerle ilgili kapsamlı bir eğitim alacak.

Ali Kuşçu Kültür Sanat Sezonu’na özel pek çok projeyi hayata geçiren Esenler Belediyesi, gençlerin akıllı teknolojiler hakkında bilgi ve becerilerini geliştirmesi amacıyla “Yapay Zekâ Atölyesi” düzenleyecek. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde 6 hafta boyunca alanında uzman isimler tarafından verilecek eğitimlerin ilk kurunda “Yapay Zekâ ve Akıllı Teknolojilerin Temel Kavramları”,“Makine Öğrenmesi” ve  “Derin Öğrenmeye Giriş”, “Veri Ön İşleme, “Görüntü İşleme ve Görsel Tanım”, “Doğal Dil İşleme”, ve “Yapay Zekâ ve Etik” başlıklı uygulamalı interaktif eğitimler verilecek. Program sonunda kursiyerlere katılım belgesi verilecek.

SON BAŞVURU TARİHİ 26 ŞUBAT

Geleceğimizi şekillendiren ve hayatımızı kolaylaştıran yapay zekâ teknolojilerinin tüm yönleriyle ele alınacağı atölyeye başvurular, 26 Şubat 2024’e kadar devam edecek. Sınırlı sayıda kontenjana sahip atölyeye başvurular belediyenin web sitesi üzerinden yapılacak.

Diğer Haberler