Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Kasım 2023

ABONE OL

KULİS BU HAFTA VEDA OYUNU’NA MİSAFİR OLDU

Duayen tiyatro sanatçısı Ayşen İnci’nin sunumuyla ekranlara gelen “Kulis” programı, birbirinden kıymetli tiyatrocuların kulislerine konuk olmaya devam ediyor.  Bu hafta “Veda” oyununun kulisine konuk olan Ayşen İnci, tiyatroya ve hayata dair merak edilenleri Nevra Serezli ile konuştu.

Şehir Ekranı TV, Ali Kuşçu Kültür Sanat Sezonu kapsamında değerli isimlerin yer aldığı birçok özel programa ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Müzikten sinemaya, edebiyattan tiyatroya kadar pek çok alanda özgün içerikler sunan Şehir Ekranı TV, birbirinden kıymetli isimlerle özel programlar gerçekleştiriyor. Bu kapsamda duayen tiyatro sanatçısı Ayşen İnci’nin sunduğu ‘Ayşen İnci ile Kulis” programı her Cumartesi saat 20.00’de izleyiciyle buluşuyor. Tiyatro sahnelerinin kulislerine konuk olan Ayşen İnci, tiyatroya ve hayata dair merak edilen soruları usta oyunculara bizler için soruyor. Ayşen İnci bu hafta Nedim Saban’ın sahneye koyduğu ve bir konağın sakinleri ve onların hayatları konu alan “Veda” oyununun başrol oyuncusu Nevra Serezli ile bir araya geldi.

SARAY KÜLTÜRÜYLE YETİŞMİŞ BİRİ

Oyunda ‘Deli Saraylı’ rolünü oynayan Nevra Serezli karakterle ilgili olarak, “Soylu değil fakat sarayda ve saray kültürüyle yetiştiği için kendine hep saraylı dedirten bir karakter. Bir süre sonra günümüz tabiriyle demansa uğradığı için artık bazı şeylerin farkına varamaz hale geliyor. Son günlerine doğru delirecek raddeye de geldiği için bu ismi vermişler. Ben de kendi yaşamımdan örnekler, anlatımlar ve kitapta yer aldığı kısımlarla birlikte bu karakteri oluşturdum” dedi.

ADIM HALA ‘DUDU PERİ’

Akıllarda ‘Sihirli Annem’ projesiyle yer edinen Serezli, “Sihirli Annem projesini bana teklif ettiklerinde çok sıcak bakmamıştım. Bana çocukça bir şey gelmişti. ‘Kusura bakmayın, ben bu rolü oynamak istemiyorum’ dedim. Çok ısrar ettiler, ben de ısrarları üzerine kabul ettim. 5 sezon süreceği aklımın ucundan geçmezdi. Üzerinden onca sene geçmesine rağmen hala tiyatro oyunlarımdan sonra dışarıya çıktığımda izlemeye gelenler ‘Dudu Teyze’ diye selamlayıp, fotoğraf çekiliyorlar. ‘Siz bizim çocukluğumuzun Dudu perisisiniz’ diye” ifadelerini kullandı.

ALKIŞLAR BENİM DOPAMİNİM

Serezli, tiyatronun seyirciyle anlam bulduğunu kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sürekli çalışıyorum. Şu an iki oyunum var ve turnelere de gidiyoruz. Açıkçası tiyatronun bu temposunu seviyorum. Beni ayakta bu tutuyor. Selama çıkıp alkışı aldığım an hissettiğim o pozitif enerji her türlü vitaminin yerine geçiyor, benim dopaminim diyebilirim. Çünkü tiyatro seyircisiyle anlam buluyor. Tiyatro olmazsa olmazımdır benim” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler