Öneri ve Talep Formu

2018 yılında dördüncüsü düzenlenen Ninni Festivali’nde, 1.000 anne ve çocuk 7 ülkeden gelen sanatçıların ninnileriyle buluştu.

Uluslararası Ninni Festivali

Dünyadaki en güzel ninnileri yavrularına söyleyen annelerimizi Uluslararası Ninni Festivali’ndeki yarışmalarda da bir araya getiriyoruz.

Anneler Günü’nde dünyanın en güzel ninnileri Esenler’de söyleniyor. Esenler Belediyesi’nin bir ilke imza atarak gerçekleştirdiği uluslararası Ninni Festivali’nde, dünyanın değişik ülkelerinden gelen sanatçılar kendi dillerinde söyledikleri ninnileri Esenlerli anneler ve bebeklerine söylüyor.

Ninni Melodileri ile Halklar Arasında Köprü

Uluslararası Ninni Festivalimiz, dünya kültürel mirasının ortak ses ve ezgilerini bir araya getiren ilk ve tek organizasyondur. Festival ile farklı toplumlar ve kültürlerden gelen ninniler, tek bir sahneden seslendiriliyor ve ortak bir ses olarak dinleyiciye ulaşıyor.

Dünyanın En Güzel Ninnileri Söyleniyor

KKTC, Özbekistan, Tataristan, Türkmenistan, Yakutistan, Azerbaycan, Dağıstan, Kazakistan, Kırgızistan ve Başkurdistan’dan; Irak, Filistin, Fas, Suriye, Ürdün, Lübnan, Mısır’a kadar değişik ülkelerden onlarca sanatçı, coğrafyalar ve kültürler farklı da olsa aynı duygularla ninniler söylüyor.

Çok sayıda Esenlerli annenin kucağında bebeği ile katıldığı festivalde, renkli görüntülere sahne olan çeşitli yarışmalar da düzenleniyor. Yarışmalar sonucunda yapılan çekilişlerde çeşitli hediyeler dağıtılıyor.

Diğer Projeler