Öneri ve Talep Formu

2022’de 3500 annemizi ve yavrusunu ağırladık.

Esma Biltaci Anne Çocuk Oyun Kampüsü

Annelerimizin çocuklarıyla kaliteli vakit geçirebilecekleri, bunu yaparken hem birlikte oynayıp hem de birlikte öğrenebilecekleri, güvenlikli ve yüksek donanımlı merkezimize sizleri de bekliyoruz.

Annemle Okuyorum, Annemle Oynuyorum

Annelerimizin çocuklarıyla kaliteli vakit geçirebilecekleri, bunu yaparken hem birlikte oynayıp hem de birlikte öğrenebilecekleri, güvenlikli ve yüksek donanımlı merkezimize sizleri de bekliyoruz.

Esma Biltaci Anne Çocuk Oyun Kampüsü

Annelerimiz ve yavrularımız için tam donanımlı olarak tasarlandı. Merkezimizde şunlar yer almaktadır:

  • Teşrifat
  • Sinema ve Gösteri Salonu
  • Anne Kıraathanesi (Annemle Dinleniyorum)
  • Çocuk Kütüphanesi (Annemle Okuyorum)
  • Bahçe Bölümü-Oyun Grupları (Annemle Oynuyorum)
  • Çikolata Fabrikası (Para Kazanıyor ve Harcıyorum)
  • Dondurma Fabrikası (Para Kazanıyor ve Harcıyorum)

Çocuklarımızı Sorumluluk Sahibi Yapıyor, Kazanmayı Ve Harcamayı Öğretiyoruz

Anne-Çocuk Kampüsümüzde yer alan çikolata ve dondurma fabrikası bölümlerinde çocuklarımızın çok sevdiği çikolata ve dondurmanın nasıl yapıldığı hakkında teorik eğitimler veriyoruz. Ardından uygulamalı eğitimlerle çocuklarımızın kabiliyetlerini ortaya çıkarıyoruz.

Ayrıca, minik yavrularımız elde ettikleri çikolata ve dondurmaları satarak para kazanıyorlar. Böylece, çocuklarımız parasını kendi kazanan ve kendi kazandığı parayı harcayan sorumluluk sahibi bireyler olmayı öğrenerek yetişiyorlar.

Annemle Eğleniyor ve Öğreniyorum

Çocuklarımız Anne-Çocuk Kampüsümüzde yer alan sinema ve gösteri salonunda animasyon filmleri seyredebiliyor ve istedikleri alanlarda ailelerine gösteri yapabiliyorlar.

Ayrıca kampüste yer alan çocuk kütüphanesinde anneleriyle birlikte kitap okumanın tadını çıkarıyorlar. Böylece hem eğleniyor hem de öğreniyorlar.

Her Gün Yüzlerce Çocuğa Ev Sahipliği Yapıyoruz

Oyun çocukların gelişiminde önemli bir etkendir. Çocuğun oyunları önce yakın çevresinde, daha sonra sosyal ortamlarda öğrenirler.

Çocuklar oynadığı oyunlarla kimlik kazanır, sorumluluk alır ve toplumsal kuralları öğrenirler. Düşünce, duygu ve sosyal ilişkiler açısından oyun yoluyla kişilik kontrolü kazanırlar.

Çocuklarımız Oyun Oynarken Annelerimiz Sosyalleşiyor

Çocuklarımız oynarken, anneler isterse kafede arkadaşlarıyla oturup gönül rahatlığıyla sohbet edebiliyorlar. Ayrıca hem annelerimiz hem de çocuklarımız Esenler Belediyesi’nin düzenlediği gezilere katılarak daha da sosyalleşiyorlar.

Haftanın beş günü hizmet veren merkezimizden, Esenlerli annelerimiz bol bol faydalanabiliyor.

Hem Anneler Hem Çocuklar Öğreniyor

Kampüsümüzden, okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklarımız ile anneleri istifade edebiliyor. Okul öncesi çocuklarımızın yararlanabileceği kapalı oyun alanı, okul çağındaki çocuklarımızın da rahat bir şekilde kullanabilecekleri açık oyun alanları yer alıyor.

Sokak oyunları için özenle düzenlenen merkezimizin bulunduğu sokak boyunca çocuk oyunlarının nasıl oynandığını anlatan görsellerle süslenmiş panolar yer alıyor.

Diğer Projeler