Kadir YİVLİ İç Denetçi

1965 yılında Amasya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Amasya’da tamamladı. 1985 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (lisans) bölümünden mezun oldu. Daha sonra yüksek lisans eğitimini de Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Anabilim dalında tamamladı. Ayrıca ikinci üniversite eğitimi olarak da Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünden mezun oldu.

1986 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığı Ankara Defterdarlığı’nda memuriyete başladı. 1986/Ağustos-1987/Kasım tarihleri arasında askerlik görevini Yedek Subay olarak yaptı. Askerlik sonrası girmiş olduğu Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetmenliği (646 sayılı KHK ile Vergi Müfettişliği unvanına dönüştürüldü) sınavını kazanarak 30.01.1989 tarihinde Ankara da göreve başladı. Daha sonra 17.07.1989 – 08.11.2007 tarihleri arasında İstanbul’da Vergi Müfettişi olarak görev yaptı. Ayrıca bu tarihler arasında Vergi Müfettişliği görevinin yanında; Beyoğlu Vergi Denetim Ekip Başkanlığı, Şişli, Beşiktaş, Sarıyer, Kâğıthane ve Beyoğlu ilçelerini kapsayan Boğaziçi Bölgesi Vergi Denetim Bölge Koordinatörlüğü gibi muhtelif idari görevlerde de bulundu.  08.11.2007 tarihinden sonra da 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun ilgili hükümleri çerçevesinde Esenler Belediye Başkanlığı’na İç Denetçi olarak naklen atandı ve halen bu kurumda 1. Dereceli kadroda İç Denetçi olarak görev yapmaktadır.

İç Denetçilik kadrosuna atandıktan sonra, Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu’nun düzenlemiş olduğu Kamu İç Denetçilik Sertifika eğitimlerini tamamlayarak A 1 düzeyinde Kamu İç Denetçi Sertifikası almaya hak kazandı. Kamu İç Denetçilik Sertifika derecesi 24.03.2016 tarihi itibariyle A 3 düzeyine yükselmiştir.

Ayrıca, diğer uzmanlık alanları olarak;  Kamu Gözetimi ve Muhasebe Standartları Kurumu Bağımsız Denetçi Belgesi, Türkiye Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Mali Müşavirlik Belgesi ve Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Belgesi’ne sahiptir.

Kadir YİVLİ, evli ve iki çocuk babası olup, orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Kadir YİVLİ

Kadir YİVLİ

İç Denetçi