Öneri ve Talep Formu
nar

Nar projesinde yer alan kadınlar ve Dede Torun Yaşam Merkezi kursiyeri nineler el emeği ürünlerini satışa çıkardı.

Eklenme tarihi 24 Eylül 2021

ABONE OL

‘NAR KADINLARI’ VE NİNELER BİRLİKTE STANT AÇTI

Esenler Belediyesi’nin Nar projesinde yer alan kadınlar ve Dede Torun Yaşam Merkezi kursiyeri nineler el emeği ürünlerini satışa çıkardı.

Esenlerli kadınlar, el emeklerini kazanca dönüştürdükleri Nar Projesi kapsamında ürünlerini satışa çıkardı. Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde açılan el emeği ürün satış standında yiyecekten giyeceğe, ev eşyalarından hediyeliklere kadar çeşit çeşit ürün yer aldı. Esenler Dede Torun Yaşam Merkezi kursiyeri olan nineler de kursta aldıkları eğitimlerin ardından el emeği, göz nuru ürünlerini ev hanımlarının standında satışa çıkardı. Nineler, bir yandan da alanda örgü yaptı.

NAR STANDI HAFTA SONU DA AÇIK

Nar projesinin günden güne büyüdüğünü anlatan ve Esenlerliler’i hafta sonu da açık olacak stantlara beklediklerini söyleyen Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü Koordinatörü Sevilay Acar, “Nar Projesi artık büyüyor, heyecanımıza heyecan katıyor. Bugün ninelerimiz de Nar Projesi’nde. Dede Torun Merkezimizin kursiyeri olan ninelerimiz el emeği ürünlerini bizim standımıza gelerek satışa sunuyorlar. Bugün ve hafta sonu 15 Temmuz Millet Bahçesi’ndeki standımıza bütün Esenlerlileri bekliyoruz. Heyecanlıyız, kadın girişimcilere, ev hanımlarına herkesin destek olmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

BİZLERE BU FIRSATI VERDİKLERİ İÇİN MİNNETTARIZ

Nar Projesi’nin yeni üyelerinden Emine Turgut, lezzetli ellerinden satışa sunduğu yiyecekleri anlatarak, “Yeni başladığım için çok mutlu ve heyecanlıyım, ilk defa böyle bir ortamda bulunuyorum. Sivaslıyım bizim oraların yöresel ketesinden yaptım. Kıymalı ve patatesli börek, poğaça, ev yapımı simit, bayatlamayan ve tuzlu kurabiye, dolma, revani her damak tadına uygun çeşitlilikte ürünlerimle satış yapıyorum. Bizlere bu fırsatı verdikleri için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Dede Torun Yaşam Merkezi kursiyerlerinden Ayşe Özdemir, “Hocalarımızın sayesinde çok güzel ürünler ortaya çıkıyoruz. Şu anda çok güzel bir çanta örüyorum. İğne oyası, amigurumi bebek, yatak odası takımı birçok çeşitte ürünlerimiz var. Bu birliktelikte ürünlerimizi görücüye çıkarma imkanımız oldu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Diğer Haberler