Öneri ve Talep Formu

Mavi Kuş oyunu Esenler’de sahnelendi.

Eklenme tarihi 17 Ocak 2022

ABONE OL

‘MAVİ KUŞ’ ESENLERLİ TİYATROSEVERLERLE BULUŞTU

Usta yazar Mustafa Kutlu’nun ‘Mavi Kuş’ adlı eserinden aynı isimle uyarlanan tiyatro oyunu, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde seyirciyle buluştu. Oyun, tiyatroseverlerden tarafından ilgiyle karşılandı.

Genel sanat yönetmenliğini İlknur Demir’in, yönetmenliğini ise Caner Demir’in üstlendiği “Mavi Kuş” adlı tiyatro oyunu, Esenlerli tiyatroseverlerle buluştu. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde seyirciyle buluşan oyun, sürprizlerle dolu bir yol hikâyesini konu ediniyor.

EĞLENCELİ BİR YOL HİKÂYESİ

“Mavi Kuş”  adlı oyunda Beşir Ağa rolüyle seyirci karşısına çıkan Harun Özüağ, “Mavi Kuş, çok değerli, çok kıymetli yazarlarımızdan Mustafa Kutlu’nun “Mavi Kuş” adlı hikâyesinden uyarlanan bir oyun. Bir yol hikâyesi. Kasabadan şehir merkezine yolcuları götüren bir otobüste geçiyor oyun. Türkiye’deki her yapıdan, her görüşten insanın bir arada olduğu bir Türkiye mozaiğinin içinde bir hikâye olarak sunuyoruz biz. Çok eğlenceli bir yol hikâyesi” diyerek sözlerini şöyle sürdürüyor:

“ Mavi Kuş oyununu 2020 Mart ayında çıkardık. Yaklaşık 2 yıldır tabii pandemiden dolayı ara vermekle beraber oynuyoruz. 20 Ocak’ta oyunumuzun galası olacak. Galamızda özel misafirlerimiz de olacak. Ben oyunda Beşir Ağa rolünü oynuyorum. Aynı zamanda Başakşehir Tiyatro Akademisi’nde eğitmenlik yapıyorum. Beşir Ağa çok keyifli bir rol, keyifli bir karakter. Mavi Kuş da bir ağa ve bu ağa da Ankara’dan gelen siyasileri karşılamaya gidiyor. Onları geldikleri trenden karşılamak için otobüste yolculuk yapıyor.  Oyunumuz geniş bir kadroyla, 25 kişiyle oynanıyor. Bu arada oyunumuzda hem profesyonel oyuncular hem Başakşehir Tiyatro Akademisi’nde eğitim alan ve yaklaşık 3-4 yılını dolduran öğrencilerimiz yer alıyor. Yani hocaların ve öğrencilerin bir arada oynadığı oyun.”

Diğer Haberler