Öneri ve Talep Formu

Kadın Spor, Kültür ve Meslek Edindirme Merkezi

Esenlerli hanımefendilerimize hayatın her detayını ele alarak bütüncül bir yaklaşımla inşa ettiğimiz Kadın Spor, Kültür ve Meslek Edindirme Merkezimizi hizmete açtık. 330 kişi kapasiteli merkezimizin her bölümünde kültürel, fiziksel ve ruhsal gelişimi destekleyecek faaliyetler yürütüyoruz.

Sosyal yaşamın içinde daha güçlü biçimde yer almak, el becerilerini geliştirip mesleğe dönüştürmek ve ev ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz kurslar, hizmetler, eğitimler ve etkinlikler Esenlerli hanımefendileri bekliyor.

KADIN SPOR, KÜLTÜR VE MESLEK EDİNDİRME MERKEZİ’NDE NELER VAR?

Spor Salonu: 50 kişilik kapasitesiyle beden ve ruh sağlığı gelişimine yardımcı olmaktadır. Kadınlara özel ve tam donanımlı salonumuzda zumba ve pilates dersleri verilmektedir.

Havuz: Derinliği 1.50 metre, uzunluğu 17 metre olan havuzumuz; pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi olmak üzere haftanın 6 günü hizmet vermektedir. Ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz havuzumuzda 09.00-16.30 saatleri arasında günde 5 seans bulunmaktadır. Her vatandaşımız haftada 3 gün havuzumuzdan yararlanmaktadır. Aktif olarak 180 üye kaydımız bulunmaktadır.

Kütüphane: 2000 kitaptan oluşan bilgi hazinesi niteliğindeki kütüphanemiz 30 kişilik bir kapasiteye sahip.

Merkezde, kadın hemşehrilerimizin ibadetlerini rahatça yapabilecekleri mescit, hoşça vakit geçirebilecekleri kafeterya ve teras, ayrıca çeşitli eğitimlerin verildiği sınıflar mevcuttur.

KURSLAR VE EĞİTİMLER

Merkezde kadın girişimcilere destek olmak, meslek edindirmek ve yeteneklerini geliştirmek için EMEK (Esenler Meslek Edindirme Kursları) eğitimleri de düzenlenmektedir. Program dahilinde İngilizce ve Arapça, Kur’an-ı Kerim, el sanatları, çini, cilt bakımı ve makyözlük kursları verilmektedir.

Ayrıca kursiyerlerimiz ve ziyaretçilerimiz için gezi, seminer, kermes ve çay saatleri programları düzenlenmektedir.

Diğer Tesisler