Öneri ve Talep Formu

Kültürel etkinliklerin gerçekleştirildiği merkez her yaştan kültür sanat meraklılarının uğrak mekânlarından.

Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi

Büyük, küçük her yaştan kültür sanat meraklısı hemşehrilerimizin uğrak noktası olan Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezimiz; konser, tiyatro, seminer gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Esenlerimizin kültür ve sanat hayatına katkıda bulunacak imkanların bir araya getirildiği bir kompleks olan merkezimiz, kültür sanat nabzının en yakından dinlendiği bir yapı olma özelliğini taşıyor.

Bugüne kadar on binlerce etkinliğe ev sahipliği yapan Kültür Sanat Merkezimizden 3 milyona yakın hemşehrimiz yararlanmıştır.

3000 metrekarelik alanda kurulan Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezimizde; 553 kişilik Kazım Türker Konferans Salonu, 100 kişilik Mesut Uçakan Cep Sineması, ESEV (Esenler Sanat Evi), kütüphane, sanat sınıfları, mescid ve kafeterya bulunmaktadır.

ESEV’DE NELER VAR?

Müzikten tiyatroya, edebiyattan halk oyunlarına birçok alanda eğitim sunan ESEV, alanında usta eğitmenler gözetiminde 40’ın üzerinde branşta hizmet vermektedir. Bugüne kadar 50 bine yakın öğrencimiz Kültür Merkezimizde gerçekleştirilen ESEV kurslarımızdan yararlanmıştır.

Diğer Tesisler