Konser, tiyatro, seminer vb. kültürel etkinliklerin gerçekleştiği merkez büyük, küçük her yaştan kültür sanat meraklıların uğrak mekânlarından.

Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi

Büyük, küçük her yaştan kültür sanat meraklısı hemşehrilerimizin uğrak noktası olan Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezimiz; konser, tiyatro, seminer gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Esenlerimizin kültür ve sanat hayatına katkıda bulunacak imkanların bir araya getirildiği bir kompleks olan merkezimiz, kültür sanat nabzının en yakından dinlendiği bir yapı olma özelliğini taşıyor.

Bugüne kadar on binlerce etkinliğe ev sahipliği yapan Kültür Sanat Merkezimizden 3 milyona yakın hemşehrimiz yararlanmıştır.

3000 metrekarelik alanda kurulan Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezimizde; 553 kişilik Kazım Türker Konferans Salonu, 100 kişilik Mesut Uçakan Cep Sineması, ESEV (Esenler Sanat Evi), kütüphane, sanat sınıfları, mescid ve kafeterya bulunmaktadır. Bugüne kadar 50 bine yakın öğrencimiz Kültür Merkezimizde gerçekleştirilen ESEV kurslarımızdan yararlanmıştır.

Diğer Tesisler