15 Temmuz Millet Bahçesi haftanın 6 günü saat 06.00-23.45 arasında ziyaretçilerini bekliyor.

15 Temmuz Millet Bahçesi

Türk askerine 1912 yılından bu yana hizmet veren Metris Kışlası’nın yerine inşa edilen 15 Temmuz Millet Bahçesi, vatandaşlarımıza gündelik hayatın stresinden uzaklaşmaya, doğa ile iç içe olmaya davet ediyor.

Esenler’in huzur ve keyif dolu anlarına şahitlik eden 15 Temmuz Millet Bahçesi, genç yaşlı herkesin gözde mekanı haline geliyor. Yeşillikler içinde ağaç ve kuş sesleriyle vakit geçirmeyi vadeden bahçe, piknikçilerin vazgeçilmezi oluyor.

15 TEMMUZ MİLLET BAHÇESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

Esenlerlileri yeşil alana ve huzura kavuşturan ve İstanbul’un en büyüğü olan 15 Temmuz Millet Bahçesi; Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar olmak üzere haftanın 6 günü, 06.00 – 23.45 saatleri arasında hizmet veriyor.

183 dönümlük alanda kurulan bahçemiz, misafirlerimizi daha iyi ağırlayabilmek amacıyla, Pazartesi günleri bakım, onarım ve dezenfektasyon çalışmaları sebebiyle kapalı tutuluyor.

Meyve bahçesinden bisiklet yoluna; şifa bahçesinden tohum tanıtım ofisine kadar tam tamına 30 bölümden oluşan bahçe ziyaretçilerimizden tam not alıyor.

Saat 16.00’ya kadar hizmet veren Meyve Bahçesi bölümünde çeşit çeşit meyve ve sebzelerin yanı sıra Esenlerlilere tohumları tanıttığımız “Tohum Tanıtım Ofisi”, ada çayı, kekik, biberiye gibi şifalı bitkiler yetiştirdiğimiz “Tıbbi Bitkiler Bahçesi” yer alıyor. Ayrıca bahçe içinde çocukların güvenle ve keyifle oyun oynayabileceği alanlar ve kadınlarımızın çeşitli faaliyetlere katılabileceği “Hanımlar Konağı” da bulunuyor.

15 Temmuz Millet Bahçesi’nde yer alan spor aletleri, bisiklet yolu, koşu parkuru ile sporu hayatınıza dahil etmek daha da kolaylaşıyor. Temiz hava eşliğinde spor yapmaya olanak tanıyan millet bahçemizin kapıları haftanın 6 günü tüm vatandaşlarımıza açık…

Pandemi kurallarına uymaya özen gösterilen 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde ise mangal ve semaver kısıtlaması uygulanıyor.

15 TEMMUZ MİLLET BAHÇESİ’NİN İÇİNDE NELER VAR?

15 Temmuz Millet Bahçemiz içerisinde, 1450 metrekarelik çocuk oyun alanı ve yaklaşık 1719 metre uzunluğunda bisiklet yürüyüş ve koşu yolu bulunuyor.

15 Temmuz Millet Bahçesi; Gölet başta olmak üzere Seyir Terası, Gül Bahçesi, Kütüphane, Millet Kıraathanesi, Cami, Emzirme Odası/WC, Piknik Alanları, Çocuk Oyun Alanı, Etkinlik Alanı, Şifa Bahçesi, Şifa Evi, Spor Aletleri Alanı, Prof. Dr. Sadettin Ökten Şehir Düşünce Merkezi, Kümes Hayvanları, Ağıl, Bostan, Meyve Bahçesi, Tohum Tanıtım Ofisi, Tohum Sokağı, Tarım ve Hayvancılık Merkezi, Tıbbi Bitkiler Bahçesi, Hanımlar Konağı, Gençlik Merkezi, Bisiklet İstasyonu, Bisiklet/Yürüyüş Yolu, Spor Tesisleri, Anıt Araç, ESTİM İletişim Noktası ve Otopark olmak üzere 30 bölümden oluşuyor.

Diğer Tesisler