Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Ocak 2023

ABONE OL

“YAZILIMCI FABRİKASI” BAŞLADI!

Türkiye’de bir ilk olan “Esenler Yazılımcı Fabrikası” 250 gencin katılımıyla gerçekleştirilen seminerle açılışını yaptı.

“Esenler Yazılımcı Fabrikası” için Esenler Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’ne 16-29 yaş arasında 2 bin 500’den fazla kişi başvuru yaptı. Ön değerlendirme ve mülakat süreçleri sonrası 250 kişi seçildi. Katılımcılar için 8 haftalık online eğitim, haftalık sınıf görüşmeleri ve sektörde uzman isimlerin katılacağı kariyer zirveleri planlandı. Online platform üzerinden yapılacak eğitimler 17 Ocak Salı günü itibariyle “Kariyer Zirvesi” online yayınıyla başlayacak.

BU FABRİKADA YOK YOK

Eğitimler kapsamında katılımcılar; sekiz aşamalı React.Js eğitimlerini tamamlayacak, HTML, CSS, Bootstrap, JavaScript, React.Js gibi kavramları ise uygulamalı olarak “Üretken Akademi” platformu üzerinden öğrenecekler. Eğitimlerin yanı sıra katılımcılar haftalık sınıf görüşmeleri ile eğitmenlerden mentorluk alma şansı elde ederken, platform aracılığıyla sorularına da cevap bulma imkânı yakalayacaklar. Program koordinatörü ve eğitmen tarafından haftalık gerçekleştirilen sınıf görüşmelerinde katılımcılar kendi projelerini sunacak, süreç içinde yaşadıkları sorunlara anlık olarak çözüm geliştirebilecek. Buna ek olarak gerçekleştirilecek kariyer zirveleri ile sektörden bilinen uzmanlardan bilgi alma imkânı da bulabilecekler.

 

Diğer Haberler