Öneri ve Talep Formu

Yarınlarımızı gençliğe yatırım yaparak inşa ediyoruz.

Eklenme tarihi 7 Ekim 2022

ABONE OL

2023 YILI BÜTÇESİ 2.7 MİLYAR

Esenler Belediyesi'nin 2023 yılı tahmini bütçesi 2 milyar 700 milyon TL olarak Esenler Belediye Meclisi’nde kabul edildi.

Esenler Belediyesi’nin 2023 yılı mali performansı ve bütçe tasarısının görüşüldüğü Esenler Belediye Meclisi’nin 6. Seçim Yılı 4. Dönem Ekim Ayı Meclis Esenler Belediyesi Başkanlık Binasında düzenlendi. Esenler Belediye Meclisi Birinci Başkan Vekili Engin Aydoğan başkanlığında toplanan meclise; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve Birim Müdürleri katıldı.

“2023 performans programımızı 5 temel üzerine inşa ettik” diyerek meclis konuşmasına başlayan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Beş temel başlığımız; mali disipline bağlılık, kaynakların verimli kullanılması, şehrin beklenti ve ihtiyaçlarının karşılanması, şeffaflık ve hesap verilebilirlik, şehrin geleceğe hazırlanması. Her yıl dengeli ve gerçekleştirilebilir bir bütçe oluşturmak için kılık kırk yaran titiz bir çalışma yapıyoruz. Esenler’de bu kadar başarılı ve büyük işler yapmamıza rağmen borçlarımız sürekli düşüyor. Başarılı bütçenin göstergelerinden biri de bu değil midir? Bir ilçe belediyesinin ekonomik gücünün üzerinde işler yapıyoruz” dedi.

GENÇLİK İÇİN REKOR BÜTÇE ARTIŞI

“Biz gençlerimizin yetişmesi ve dünya gençleri ile her alanda rekabet edebilmeleri için çalışıyoruz” diyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, gençliğe ayrılan rekor bütçeyle ilgili şunları söyledi: “Gençlerimizi hem eğitim, hem sosyal ve kültürel, hem de sportif anlamda yetiştirmek istiyoruz. Bunun için de bu alanlarda faaliyet gösteren müdürlüklerimizin bütçelerini imkânlarımız ölçüsünde her yıl artırıyoruz.

Gençlik ve Spor Hizmetleri ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüzün geçtiğimiz yıl 33 milyon 855 bin TL olan bütçesini yüzde 264 artırarak 123 milyon 355 bin TL yaptık. Kültür İşleri Müdürlüğümüzün 16 milyon 486 bin TL olan bütçesini yüzde 658 artışla 125 milyon TL yaptık. Bütçesini en çok artırdığımız bir diğer müdürlüğümüz ise Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz. 20 milyon 45 bin TL olan müdürlüğümüzün bütçesini yüzde 174 artışla 55 milyon TL yaptık.”

PERFORMANSIMIZ YAKLAŞIK YÜZDE 98

Esenler’in her türlü çabayı, her damla alın terini hak eden ve her katkıya cömertçe karşılık veren duygulu bir şehir olduğunu söyleyen Başkan Göksu, “Esenler’e değer veriyor, buraya hizmet etmeyi seviyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günün heyecanı ve bu onurlu sorumluluğun farkındalığı ile siz değerli hemşehrilerimizin beklentilerini karşılayacak, yaşam kalitesini artıracak çalışmalara azim ve kararlılıkla, hız kesmeden devam ediyoruz. Kurumumuzun 3 yıllık genel performansının rakamları; 2019 yılında yüzde 96.86, 2020’de yüzde 97, 2021’de ise yüzde 97.76. Hayatın her alanında ve herkese hitap eden yeni projelerimizle Esenler’i daha iyiye, daha güzele kavuşturmanın gayreti içerisindeyiz” diyerek konuşmasını tamamladı. Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. 2023 yılı tahmini bütçesi, Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Partili meclis üyelerinin red oyu verdiği oylamada oy çokluğu ile kabul edildi.

Diğer Haberler