Öneri ve Talep Formu
Esenler Yaz Akşamları

Esenler’de Yaz Akşamları dolu dolu geçiyor.

Eklenme tarihi 16 Ağustos 2022

ABONE OL

YAZ AKŞAMLARI ESENLER’DE BİR BAŞKA!

Esenler Belediyesi, uzun geçen yaz akşamlarını bu yıl da bir dizi etkinlikle renklendiriyor. Esenlerliler bu yaz konserler, açık hava tiyatro festivali  ve yazlık sinema ile keyifli saatler geçiriyor.

Yaz akşamları eğlencenin adresi, kültür ve sanatın başkenti Esenler, her yıl olduğu gibi bu yılı da birbirinden güzel etkinliklerle taçlandırıyor. Konserler, açık hava tiyatro festivali ve yazlık sinema ile Esenler’in dört bir yanı müzik ve eğlenceye doyuyor. Esenler sakinlerinin 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde yaşadığı açık havadaki sinema keyfinden sonra Açık Hava Tiyatro Festivali Dörtyol Meydanı’nda gerçekleşecek.

MİNİKLER DE UNUTULMADI

Esenler Yaz Akşamları kapsamında minikler de unutulmadı. Çocuklara özel ikramların yapıldığı etkinliklerde Esenler’in farklı sokaklarında etkinlikler düzenlendi. Albayrak Spor Kompleksi’nde gerçekleşen Yaz Akşamları’nın ilk gününde İlker Yakın sahne alarak Esenlerlilere unutulmaz bir akşam yaşattı. 7’den 70’e herkesin katıldığı konserde Yakın, en sevilen parçaları seslendirdi. Yaz Akşamları’nda Grup Ahir, Osman Aslan, İsa Yeşilyurt, Burhan Kurt, Rüzgarlı Tepenin Çocukları, Hakan Yaşar, Sefer Boztaş, Özge Kılıç, Hüseyin Kara, Oktay Kahraman ve daha pek çok isim sahne aldı.

MURAT GÖĞEBAKAN ŞARKILARIYLA ANILDI

“Esenler Yaz Akşamları” etkinlikleri kapsamında şarkılarıyla gönüllerde taht kuran besteci, müzisyen ve şarkıcı Murat Göğebakan, 8. vefat yıl dönümünde konserle anıldı. Gece Yolcuları grubunun sahne aldığı konsere, Göğebakan’ın oğlu Bülent Göğebakan da katıldı. Konserde Gece Yolcuları grubu, “Neden?”, “Değer mi?”, “Kendine İyi Bak”, “Ay Yüzlüm”, “Vazgeçilmiyor” ve “Unut Beni” adlı eserlerin de aralarında bulunduğu şarkıları seslendirdi.

AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ

‘Yazlık Sinema’ başlığıyla 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde perdeye yansıyan filmler, Esenler halkına 3 gün süren açık havada sinema keyfi sundu. Seyirciyle buluşan ‘Aykut Enişte’,  ‘Bizi Hatırla’ ve ‘Süt Kardeşler’ filmleri, Türk filmi severlerin yaz akşamlarına renk kattı. Patlamış mısır ikramının yapıldığı gösterimlere, yetişkinler kadar genç ve çocuklar da ilgi gösterdi.

SIRADA TİYATRO VAR

Etkinlik kapsamında gelecek haftanın yaz akşamları ise tiyatroyla şenlenecek. ‘Şoför Nebahat’, İki Gönül Bir Olunca’, Deliriyorum Ben Haberin Olsun’ ve ‘Şöhret Basamakları’ oyunları, 23 -26 Ağustos tarihleri arasında bu kez Dörtyol Meydanı’nda sahneye konulacak.

Diğer Haberler