Öneri ve Talep Formu
Esenler Yaz Akşamları-Gece Yolcuları (52)

Gece Yolcuları‘ndan Murat Göğebakan konseri!

Eklenme tarihi 1 Ağustos 2022

ABONE OL

GÖĞEBAKAN ŞARKILARIYLA ESENLER’DE ANILDI

Esenler Belediyesi, "Esenler Yaz Akşamları" etkinlikleri kapsamında şarkılarıyla gönüllerde taht kuran besteci, müzisyen ve şarkıcı Murat Göğebakan’ın 8. vefat yıl dönümünde bir konser düzenledi. Gece Yolcuları grubunun sahne aldığı konsere, Göğebakan’ın oğlu Bülent Göğebakan da katıldı.

Esenler Belediyesi, sanat camiasında “sevgi adamı” olarak anılan ve büyük bir hayran kitlesine ulaşan Murat Göğebakan’ı vefat yıl dönümünde şarkılarıyla andı. Esenler Dörtyol Meydanı‘nda gerçekleşen konserde Gece Yolcuları grubu sahne alarak Göğebakan’ın eserlerinden oluşan bir repertuvarı yorumladı. Meydanın tıklım tıklım dolduğu konserde Esenlerliler hep bir ağızdan şarkılara eşlik ederek hatıra fotoğrafları çekti.

AİLESİNİN BİR PARÇASIYDIK

Konserde Göğebakan ile dostluklarını ve hatıralarını anlatan grup üyelerinden Uğur Arslantürkoğlu, güzel bir yaz akşamında dinleyicilerin karşısına çıkmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Malum bu gece burada toplanmamızın bir sebebi var. Hem bir konser yapacağız hem de çok özel bir sanatçıyı, kaybettiğimiz çok özel bir insanı anacağız. İlk önce onun konserlerinde birlikte en çok kullandığımız ve en çok saygı duyduğumuz anda olduğu gibi, ellerimizi kaldıralım, ona kocaman bir alkış gönderelim” ifadelerini kullandı. Arslantürkoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok küçük yaşlarda kendisiyle çalışma imkânı buldum. Biz Murat Göğebakan için bir konser grubu değildik. Biz onun ailesinin bir parçasıydık. Çünkü biz onun ailesinin yemeğini yedik. Arkadaşlarının, kardeşlerinin, beraber vakit geçirdiği insanların havasını soluduk.”

ACI DOLUYUZ AMA GURURLUYUZ

Konseri izleyenler arasında yer alan Göğebakan’ın oğlu Bülent Göğebakan’ı sahneye davet eden grup üyesi Edis İlhan, “Bu adamların, bu arkadaşların, bu gençlerin belki bazıları hiç Murat Göğebakan şarkısı dinlememiştir. Ne dersin onlara? Sadece bir kelime söylemek istesen, ne demek istersin?” diye sordu. Dinleyicilerden büyük alkış alan Bülent Göğebakan, ise “Eyvallah” diyerek cevap verince İlhan, “Bu, Murat Göğebakan’ın içine dünyayı doldurduğu cümle; eyvallah” ifadesini kullandı.

Bülent Göğebakan, “Herkese çok teşekkür ediyorum böyle bir günde burada olmaktan gurur duyuyorum. Tabi ki acı doluyuz ama anmak da gerektiğini düşünüyorum. İnşallah bugün de güzel bir şey olacak diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Gece Yolcuları grubu, “Neden?”, “Değer mi?”, “Kendine İyi Bak”, “Ay Yüzlüm”, “Vazgeçilmiyor” ve “Unut Beni” adlı eserlerin de aralarında bulunduğu sevilen şarkıları seslendirdi.

Esenler’de Yaz Akşamları etkinlik programının tamamını öğrenmek için tıklayınız.

Diğer Haberler