Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Haziran 2016

ABONE OL

‘su Ve Şehir’ Üzerine…

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi tarafından hazırlanan Türkiye'nin ilk Şehir ve Düşünce Dergisi'nin 9. sayısı okurlarıyla buluştu. Derginin son sayısında "Su ve Şehir" ilişkisi tüm yönleriyle ele alınıyor.

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi tarafından hazırlanan Türkiye’nin ilk Şehir ve Düşünce Dergisi’nin 9. sayısı okurlarıyla buluştu. Derginin son sayısında “Su ve Şehir” ilişkisi tüm yönleriyle ele alınıyor.

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi tarafından yayımlanan “Şehir ve Düşünce” Dergisi’nin dokuzuncu sayısı çıktı. Şehre dair kalıcı düşünceler ve çözümler üretmek amacıyla hayata geçirilen Şehir Düşünce Merkezi’nin aynı adla yayınladığı derginin son sayısında “Su ve Şehir” konusu işlendi.

4 ayda bir yayımlanan, Şehir ve Düşünce Dergisi’nin, 9. sayısında, Türkiye’nin önde gelen akademisyenleri, yazarları su ve şehir üzerine düşüncelerini kaleme aldılar, suyu ve şehri beraber değerlendirdiler. Suyun şehirler için önemini ve su-şehir ilişkisini tarihten sinemaya tüm boyutlarıyla ele aldılar. Genel Yayın Yönetmenliğini, Şehir Düşünce Merkezi Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mazhar Bağlı’nın yaptığı Şehir ve Düşünce Dergisi’nin bu sayısında; “Şehrin Suyuna Gitmek”, “Sular Diyarı, İmparatorluk Başkenti İstanbul’da Suyun Serüveni”, “Belge ve Kurmaca Filmlerde Şehir ve Su İlişkisi”, “Suyun Altındaki Tarih: Halfeti’den Hasakeyf’e”, “Afrika’ya Hayat Veren Su Kuyuları” ve “Kanallar Üzerinde Yaşayan Şehirler” gibi şehir ve su ilişkisi üzerine çeşitli makale ve denemeler yer alıyor.

ELEKTRONİK ORTAMDAN ERİŞMEK İÇİN…

Tamamı kuşe kâğıda basılı, 9.sayımız: Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi, Esenler Belediyesi, Belediye Ek Hizmet Binaları, Esenler Belediyesi Gençlik ve Bilgi Evleri (ESGEV) ve kütüphanelerden ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

Ayrıca dergiye elektronik ortamda da erişilebiliyor.

“Su ve Şehir” sayısına aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz:

http://sehirdusunce.com/sanaldergi/sayi9/index.html

Diğer Haberler