Öneri ve Talep Formu

Ressamlar, Esenler’de çizgilerini konuşturdu.

Eklenme tarihi 1 Mart 2022

ABONE OL

SEYYAR RESSAMLAR ESENLER’DE YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

Esenler Belediyesi,  27 Şubat Dünya Ressamlar Günü dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı. Esenler’in farklı noktalarında vatandaşların kara kalem portrelerini çizip hediye eden seyyar ressamlar, yüzlerde tebessüm oluşturdu.

Esenler Belediyesi, 27 Şubat Dünya Ressamlar Günü’nde keyifli bir etkinlik düzenledi. Yıldız Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü öğrencileri, ilçenin farklı noktalarında vatandaşların kara kalem portrelerini çizdi, ortaya renkli görüntüler çıktı. Kara kalem portrelerinin çizilmesinden büyük mutluluk duyan Esenlerliler, etkinlikten hayli memnun kaldıklarını dile getirdi.

EN GÜZEL DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ

Kara kalem çalışmasını çok beğenen 12 yaşındaki  İbrahim Polat,  “Bugün benim doğum günüm. Doğum günümde böyle bir hediye almak çok hoşuma gitti. Resmimi hep saklayacağım” ifadelerini kullandı. Dünya Ressamlar Günü’nde hayata geçirilen bu etkinliği çok anlamlı bulduğunu ifade eden Necla Sönmez ise “Öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. Çok yetenekliler. Bizleri de çok güzel resmettiler. Portremi çerçeveye koyup odama asacağım” diye konuştu.

 

Diğer Haberler