Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Kasım 2021

ABONE OL

ESENLER’DE YÜRÜDÜKÇE KAZANDIRAN SAĞLIK HAREKETİ

Esenler Belediyesi yeni bir sağlık hareketinin startını verdi. “Adım Maratonu” ile Esenlerliler hem sağlığını kavuşuyor hem de ödüller kazanıyor. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, AdımApp Ödüllü Adım Sayar uygulaması hakkında, “Esenler’de yeni bir sağlık hareketi başlatarak, harekete geçiyoruz, ödüller dağıtan, iyilik yayan bir proje” dedi.

Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, obeziteye karşı mücadele etmek ve insanların sağlıklı yaşamına katkıda bulunmak için süreklilik gösteren “Adım Maratonu” projesini hayata geçirdi. AdımApp Ödüllü Adım Sayar uygulamasıyla, Esenler sınırları içerisinde atılan her adım puana, puanlar ödüle dönüşüyor. Esenler Belediyesi’nin IOS ve Android marketlerde bulunan uygulamasını indirerek katılım sağlanabilen ve belli aralıkları kapsayan zaman dilimlerinde yapılacak yarışma çocuk, genç ve yetişkin kategorilerinde olacak. İstanbullu tüm vatandaşların Esenler sınırları içinde katılabileceği ve belli aralıkları kapsayan zaman dilimlerinde yapılacak yarışmalarda herkes attığı adıma göre ödüller kazanacak.

Esenler Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen törenle startı verilen projenin ilk etabı, 26-27-28 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek. 3 günde atılan adımları kapsayacak olan Adım Maratonu’nda her katılımcıya yağmurluk hediye edilirken, ilk üçe girenlere de tablet, bilgisayar, bisiklet ile birlikte derecesine göre 1 yıllık, 6 aylık ve 3 aylık ücretsiz yüzme havuzu üyeliği elde ediyor. Yarışmacılar, her 50 bin adım için kazanacakları 20 TL’yi sosyal sorumluluk kapsamında Kızılay, AFAD, nadir hastalıklar dernekleri ile kolluk kuvvetlerini güçlendirme adına kurulu yardım kuruluşlarına bağışlayabiliyor.

ADIMLARINIZ BEREKETLİ OLSUN

Düzenlenen bir törenle “Adım Maratonu” projesi Dörtyol Meydanı’nda tanıtıldı. Projenin asıl amacının ‘Esenler’de sağlıksız birey kalmasın’ olduğunu vurgulayan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, şu ifadeleri kullandı:

“Yüzyılın ilk çeyreğinde dünyada en önemli problem ne diye bir araştırma yapsanız karşınıza çıkacak en anlamlı tablo 7’den 77’ye herkesin obeziteyle karşı karşıya kalması olacaktır. Nüfusun büyük bir bölümünün kentlere taşınmasıyla beraber özelikle çocuklarımızın karşı karşıya kaldığı özellikle hareketsizliğin ortaya çıkarmış olduğu bir sonuçtur. Biz çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde yetişmesi ve geleceğe hazırlanması için onları hareketlendirecek bir takım işler yapmaya gayret ediyoruz. Türkiye’de bir ilk uygulama olan, Esenler sınırları içerisinde hepimizi harekete geçirecek, hareket ettikten sonra önce sağlığımıza kavuşacağımız daha sonra da sağlıkla beraber ödüller kazanacağımız bir projeyi başlatıyoruz. Esenler sınırları içerisinde attığınız her bir adım Esenler Belediyesi tarafından ödüllendirilecek.  Her 30 günde bir program güncellenecek. Adımlar sayılacak ve 10 bin adımdan başlamak üzere ödüller dağıtılmaya başlanacak. Tişörtlerle başlayan ödüller tabletlere kadar devam edecek. Bir güzel tarafı da bu adımlarla çeşitli sosyal kuruluşlara katkıda bulunabileceksiniz. Burada asıl amacımız Esenler’deki her bir kardeşimizin sağlıklı bir şekilde hayata devam etmesi. Bunun için harekete teşvik ediyoruz ve Esenler’de yeni bir hareketi başlatarak harekete geçiyoruz. Adımlarınız bereketli olsun.”

ADIMAPP İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİYE ULAŞMAK VE UYGULAMAYI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN!

Diğer Haberler