Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Nisan 2021

ABONE OL

ŞEHİR, YOL, ESTETİK: BURSA VE TEBRİZ

Esenler Belediyesi Prof. Dr. Sadettin Ökten Şehir Düşünce Merkezi tarafından düzenlenen Şehir, Yol, Estetik: Bursa ve Tebriz’in ikinci paneli online toplantı ile gerçekleştirildi. İki oturumda gerçekleştirilen panelde Bursa ve Tebriz konuşuldu.

Dr. Sadettin Ökten Şehir Düşünce Merkezi tarafından düzenlenen Şehir, Yol, Estetik: Bursa ve Tebriz  online panelinin moderatörlüğünü Dr. Hasan Taşçı ve Dr. Nureddin Nebati yürüttü. Bursa ve Tebriz şehirlerinin konuşulduğu ilk panelde Dr. Ertuğrul Ökten, “Tebriz ve Düşünce”, Ferhat Eivazi, “İlklerin Şehri Tebriz”, Dr. Ata Muhammet Tebrizi, “Muasır İran’ın Toplumsal Değişimleri Ortasında Tebriz” ve Aras Kahraman, “Tebriz’de Modernizasyon ve Dönüşüm” üzerine konuşuldu.

Şehir, Yol, Estetik: Bursa ve Tebriz online panelinin ikinci oturumda ise Cihan Aktaş, “İpek Yolu Hüneri: Bir Bursa Bir Tebriz”, Kübra Uslu, “19. Yüzyılda Bursa Şehir Mekânının Modernleşmesi”, Dr. Yasin Cemal Galata, “Bursa ve Tebriz Şehirlerinde Kutsal Alanlar Üzerine Karşılaştırma” ve Doç. Dr. Aynur Atmaca Can, “Karşılaştırmalı Şehir Çalışmaları Üzerine” sunumlar yapıldı.

Üçüncü bölümde ise paneli online takip eden katılımcıların sorularına cevaplar verildi. Moderatörlerin ve katılımcıların katkılarıyla Bursa ve Tebriz üzerine yeni tartışma başlıkları üzerine konuşmalar gerçekleştirildi.

Diğer Haberler