Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Aralık 2016

ABONE OL

Öğrencilerden Çevik Kuvvet’e Moral

Esenler'deki çeşitli okullardan 170 öğrenci, Bayrampaşa'da bulunan İstanbul Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne moral ziyaretinde bulunup "Polisimin Yanındayım" mesajı verdiler. Çocukların, "Korkusuz Kahramanlar" olarak adlandırdıkları polis ağabeyleri ve ablaları ile buluşmasında duygusal anlar yaşandı.

Esenler’deki çeşitli okullardan 170 öğrenci, Bayrampaşa’da bulunan İstanbul Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne moral ziyaretinde bulunup “Polisimin Yanındayım” mesajı verdiler. Çocukların, “Korkusuz Kahramanlar” olarak adlandırdıkları polis ağabeyleri ve ablaları ile buluşmasında duygusal anlar yaşandı.

Türkiye’yi yasa boğan Beşiktaş’taki terör saldırısının ardından toplumun her kesiminden polisimize destek yağmaya devam ediyor. Esenler Belediyesi’nin yürüttüğü “Bir Kitap Bir Dünya” projesine katılan ilçenin değişik okullarından 170 öğrenci, öğretmenleri ile birlikte, hain saldırıda en çok şehit veren Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne moral ziyaretinde bulundular.

ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ

Öğrenciler, polis ağabeyleri ve ablaları ile buluşmalarına ellerinde Türk bayrakları, dillerinde “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları ile geldiler. Moral ziyaretine; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun yanı sıra Esenler İlçe Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı, Belediye Başkan Danışması Abdullah Aksu da katıldı.

ÇOCUKLARIN DUALARI, KORKUSUZ KAHRAMANLAR İÇİN

Esenlerli öğrenciler adına söz alan Berra Ercan ve Binnur Küçükdemir, hain terör saldırısıyla ilgili duygularını ifade etmekte zorluk çektiler. Çevik Kuvvet polislerini “korkusuz kahramanlar” olarak tanımlayan Binnur Küçükdemir’in, “Sizleri çok seviyoruz ve sizlerle gurur duyuyoruz. Bizim gibi çok sayıda çocuğun sizlere dua ettiğini unutmayın” sözleri büyük alkış aldı.

BU MİLLET ZALİMLERİN ÖNÜNDE EĞİLMEYECEK

Esenlerli öğrencilerin, moral ziyaret ile, bu toprakların çocuklarının acıda ve sevinçte bir ve bütün olduklarını bir kez daha gösterdiklerini belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Biz çok zor bir coğrafyanın çocuklarıyız. Ancak dimdik ayakta durmak zorundayız. Biz var olduğumuz sürece bu millet, hiç bir zaman zalimlerin önünde eğilmeyecek. Kim hangi oyunun oynarsa oynasın. Bilsinler ki, bu milletin sinesinden geri dönecektir. Bilsinler ki, bu ülkenin milyonlarca çocuğu aynı duyguyla, aynı heyecanla büyüyor. Bu ülke, bu heyecanla yoluna devam edecektir” dedi.

HAİNLERDEN HESAP SORMAYA BAŞLADIK

Başkan Göksu’nun ardından söz alan Çevik Kuvvetten Sorumlu Emniyet Müdürü Zafer Ağırkaya da, “Bu milletin evlatları hiç bir güç karşısında boyun eğmeyeceğini bir kez daha gösterdi. Acımız büyük, gözyaşlarımızı içimize akıtıyoruz. Ama bu vatanın bizlerden beklentileri var ve görevimizin başındayız. Çocuklar bizlere moral verdiniz, güç verdiniz. Hepiniz pırıl pırıl bir şekilde gelip yüzümüzü ve önümüzü aydınlattınız. Yorulmadan yolumuza devam edeceğiz. Hainlerden bunun hesabını soracağız ve sormaya başladık” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Tura Bulut İpçi, Sorumlu Emniyet Müdürü Zafer Ağırkaya’ya Türk bayrağı; Binnur Küçükdemir de çiçek takdim etti. Berra Ercan ise Esenlerli çocukların hain terör saldırısı ile ilgili duygu ve düşüncelerini kaleme aldıkları anı defterini Ağırkaya’ya verdi.

Moral ziyareti, çocukların çevik kuvvet polislerine karanfil vermesi ve hatıra fotoğrafı çektirmeleriyle son buldu. Öğrencilerin polis ağabeyleri ve ablaları ile kucaklaşmalarında duygusal anlar yaşandı. Esenlerli öğrenci ve öğretmenler, geçtiğimiz günlerde de, 15 Temmuz gecesi darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi öldürdükten sonra şehit olan Piyade Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesinde bulunan kabrini ziyaret etmişlerdi.

Diğer Haberler