Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Aralık 2016

ABONE OL

Öfke Kontrolünde ‘4d Kuralı’

Esenler'de "Öfke Kontrolü" semineri veren Psikolog Yücel Sirkeci, öfkeyle baş etmek için '4D Kuralı'nın etkili olduğunu söyledi.

Esenler’de “Öfke Kontrolü” semineri veren Psikolog Yücel Sirkeci, öfkeyle baş etmek için ‘4D Kuralı’nın etkili olduğunu söyledi.

Esenler Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, belediye personeline “Öfke Kontrolü” semineri verdi. Psikolog Yücel Sirkeci’nin verdiği seminer, Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

ÖFKENE ‘DUR’ DE!

Öfke ve saldırganlık davranışlarının farkına dikkat çeken Yücel Sirkeci, “Öfke ve saldırganlık birbirinin yerine kullanılsa da farklıdır. Öfke, normal ve sağlıklı bir duygudur. Sorun, öfkeyi ifade etme ve yansıtma biçimidir” diye konuştu. Öfke anında yapılan yanlışları da açıklayan Sirkeci, “Yok sayma (bastırma), hedef değiştirme, unutmaya çalışma, aşırı tepki, kişinin öfkelendiğinde yaptığı hatalardır” dedi. Öfkeyle başa çıkma yöntemlerini de anlatan Sirkeci, “Öfkeyle baş etmek için ‘4D Kuralı’ önemli. Bu kurala göre öfke anında kişi, durmalı, duygularını fark etmeli, düşünmeli ve davranmalı” şeklinde konuştu.

Sirkeci, seminerin sonunda dinleyenlere iki dakikalık bir ‘Güvenli yer’ uygulaması da yaptırdı ve soruları cevapladı.

Diğer Haberler