Öneri ve Talep Formu

Can dostlarımıza sıcacık yuva yaptık!

Eklenme tarihi 4 Ekim 2022

ABONE OL

MİNİKLER SOKAK HAYVANLARI İÇİN YUVA YAPTI

Esenler Belediyesi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde anlamlı bir etkinlik düzenledi. Minikler can dostlarımız kedi, köpek ve kuşlar için yaklaşık bin adet yuva yaptı.

Esenler Belediyesi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde keyifli ve anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Etkinlikte yaklaşık bin adet kedi, köpek ve kuş yuvası, Esenlerli minikler tarafından boyandı. Esenler Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte çocuklar, hayal güçlerini kullanarak yuvaları süslerken hayvan hakları konusunda da farkındalık sağlandı. Etkinlik kapsamında çocuklara patlamış mısır ve pamuk şekeri ikram edildi. Etkinlikte ayrıca sokak hayvanları için mama dağıtıldı.

HAYVANLARA DESTEĞİMİZ YIL BOYU SÜRÜYOR

Etkinlikte konuşan Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Mustafa Uzun şunları kaydetti:

“Hayvan Hakları Günü ile ilgili olarak kültür müdürlüğümüzle birlikte çocuklara farkındalık oluşturmak için çalışma yapıyoruz. Çocuklara hayvanlar için yuva yaptırıp, boyatıyoruz. Çocuklar bunları alıp kendi mahallesine bırakacaklar. Ayrıca hayvanlara mama veriyoruz. Sokak hayvanlarına desteğimiz yıl boyunca devam ediyor. Sokak hayvanlarına veterinerlik şefliği bünyesinde hasta olanları tedavi ediyoruz” ifadelerini kullandı.

GÜZEL BİR ÇALIŞMA

Etkinlikte kuş yuvası boyayan Kayhan Çağlayan, “Etkinlik çok güzel oldu. Okuldan çıkıp geldik. Burada boyama yapıyoruz. Evimde hamster yetiştiriyorum” şeklinde konuştu. Etkinlikte oldukça eğlenceli vakit geçirdiğini belirten Hamza Aydın ise “Hayvanları çok seviyorum. Bugün onlar için güzel bir çalışma yapıldı. Ben de arkadaşlarımla katıldım. Etkinliği bayağı beğendim” derken Muhammet Ali Şahinyürek şunları kaydetti:

“Hayvanlar için çok faydalı bir etkinlik. Onların yuvası olacak. Belediyemizin bu tarz etkinliklerine genelde katılıyorum.”

Siz de sokakta yaşayan ya da evinizde sahiplendiğiniz can dostlarımız için Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veterinerlik Hizmetleri’ne ulaşmak isterseniz 444 00 73 – 6068 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Diğer Haberler