Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Kasım 2022

ABONE OL

LÖSEMİLİ HASTALARA ‘MORAL’ OLDU

Esenler Belediyesi, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle anlamlı bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte, Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV)’nde resim eğitimi alan ve hastalığı yenen Melike Özcan ile Moral Timi ekipleri, lösemi tedavisi gören çocukları ziyaret etti. Şarkılar eşliğinde keyifli anların yaşandığı etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıktı.

Esenler Belediyesi, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle keyifli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Etkinlik kapsamında Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV)’nde resim eğitimi alan ve hastalığı yenen Melike Özcan, tedavisi devam eden çocukları Moral Timi ekibiyle birlikte ziyaret etti. Etkinlikte gönüllerince eğlenen çocuklar, hep bir ağızdan şarkılar söyledi. Etkinlikte ayrıca çocuklara çeşitli hediyeler takdim edildi.

BENİ BİR ‘UMUT’ OLARAK GÖRSÜNLER

Esenler Belediyesi tarafından yapılan etkinliğin çok anlamlı ve mutluluk verici olduğunu belirten Melike Özcan, “Bu hastalığı yenmiş birisi olarak oradaki çocukları o şekilde görmek onlarla tekrar bir araya gelmek de çok güzel bir duyguydu. Onlarla tanıştım. Lösemili arkadaşlarımıza moral olduğumu düşünüyorum. Beni bir umut olarak görsünler, çünkü ben başardım. Onlar da başarabilir! Umarım hepsi en kısa sürede sağlıklarına kavuşur” ifadelerini kullanarak sözlerine şöyle devam etti:

“Çocuklar günlerdir bu partinin hayalini kuruyorlarmış. Yoğun bir tedavi alan o çocukların o şekilde eğlenmesi, onlara moral olmak o kadar güzel ki. Çocuklar zaten o kadar eğlendiler ki gözlerindeki mutluluğu çok net hissettim. Bence bu tarz organizasyonlar sürekli yapılmalı. Oradaki çocukların bu mutluluğa ihtiyaçları var. Çocuklara verdiğimiz hediyeler, söyledikleri şarkılar hepsi çok güzeldi. Esenler Belediyesi’ne böyle bir çalışma yaptıkları için tekrardan teşekkür ediyorum.”

ESEV MORAL TİMİ

Esenler Belediyesi Sanat Evi’nin hayata geçirdiği ESEV Moral Timi, moral ve motivasyona ihtiyacı olan herkese destek oluyor. Bu amaçla çocukları eğlendirmeyi, hasta ve engellileri hobileriyle buluşturmayı ve yaşlıların hayatını renklendirmeyi hedefleyen tim, pozitif enerjisiyle Esenler’i kucaklıyor.

Diğer Haberler