Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Ocak 2024

ABONE OL

KUDÜS REHBERİ BÜLENT DENİZ, FİLİSTİN’İ ANLATTI

Kudüs rehberi ve yazar Bülent Deniz, tarih boyunca birçok drama sahne olan, özgürlük mücadelesinin her geçen gün arttığı Kudüs şehrini ve tarihini anlattı.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, “Ümmetin Dirildiği Yer: Kudüs” konulu bir konferans düzenledi. Kudüs rehberi ve yazarı Bülent Deniz’in konuşmacı olarak katıldığı program yoğun ilgi gördü.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat programın açılışında yaptığı konuşmada, Mescid-i Aksa ve Filistin topraklarının İslam coğrafyası açısından önemine anlattı. Bolat,“ Kabe’den sonra yeryüzünde inşa edilmiş olan ikinci mescidimizdir. Filistin sıradan yeryüzü toprağı değildir” ifadelerini kullandı.

DİPSİZ BİR KUYU İLE KARŞI KARŞIYAYIZ

Filistin’de yaşanan insanlık dramı ve Kudüs hakkında konuşan yazar Bülent Deniz, “Sosyal medyada paylaşım yapmadan öte ne yapılabilir? Bu acizlik girdabından nasıl çıkılabilir? Çaresizliği hep birlikte izliyoruz. Dipsiz bir kuyu ile karşı karşıyayız. Kudüs’e hizmet eden Dünya’ya hizmet eder. Kudüs olmadan dünyanın hiçbir şehri özgür değildir. Konfor alanlarından çıkmaya, yeri geldiğinde Filistin için cenk etmeye hazır olmalıyız” dedi.

Diğer Haberler