Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Mayıs 2021

ABONE OL

GİRİŞİMCİ KADINLARA E-TİCARET EĞİTİMİ

E-ticaret alanında kariyer yapmayı düşünen veya bu alanda girişimcilik planları olan kadınlar, Nar Projesi kapsamında düzenlenen “E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Eğitimi”nden geçti. Girişimci kadınlara e-ticaretin püf noktaları anlatılarak ticaret dünyasına ilk adımı atmaları sağlandı.

Esenler Belediyesi’nin emeğe karşı verdiği değer girişimci kadınlara sağlanan imkanlarla ön plana çıkıyor. Belediyenin  www.nar.ist sitesindeki mağazası ile Esenlerin yetenekli ellerinden çıkan göz nuru ürünler ekonomik olarak değerlendirilmek üzere satışa çıkarılıyor.

Bu kapsamda Nar Projesi’ne dahil olarak mağaza açmak isteyen ve e-ticaret yapmak isteyen girişimci kadınlara yönelik düzenlenen online “E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Eğitimi”nde e-ticaretin püf noktaları, fırsatları ve bilinmesi gerekenler yer aldı.

KATILIMCILARA 15 SAATLİK ÜCRETSİZ EĞİTİM

Eğitim kapsamında, “Elektronik Ticaretin Tarihi Gelişimi”, “İnternet ve Elektronik Ticaretle İlgili Temel Kavramlar”, “İnternet Üzerinden Pazarlama ve Reklam”, “Elektronik Ticaret Uygulamaları”, “Finansal Yatırım Araçları” ve bu başlıkların alt başlıklarından oluşan toplam 15 saatlik ücretsiz eğitim verildi.

GİRİŞİMCİ KADINLARA YOL HARİTASI 

İnternet’in gelişimi, E-Ticaret, İnternet üzerinde iş kurabilmek için gereklilikler, Web sitelerinin özellikleri, E-Ticaret web sitesi kurmak için kullanılan araçlar, pazarlama konuları, ödeme ayarları, güvenlik sorunları ve müşteri hizmetleri gibi temel konular ele alındı. Programa, e-ticaret alanında kariyer yapmayı düşünen veya bu alanda girişimcilik planları olan kadınlar katıldı.

Eğitimler gruplar halinde devam ediyor. Eğitimlerde yer almak isteyen girişimci kadınlar, Nar Projesi internet sitesinden başvuru yapabilir.

 

 

Diğer Haberler