Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Ekim 2020

ABONE OL

“GENÇ YETENEK BESYO AKADEMİSİ” İLE ÜNİVERSİTEYİ KAZANDILAR

Esenler Belediyesi’nin “Genç Yetenek” projesi kapsamında hayata geçirdiği “Genç Yetenek BESYO Akademisi” ile özel yetenek sınavlarına hazırlanan 55 öğrenci, sınavlarda başarılı olarak üniversiteye yerleşmeye hak kazandı.

Antrenör, beden eğitimi öğretmeni ve spor yöneticisi olmak isteyen gençlerin katıldığı “Genç Yetenek BESYO Akademi”sinde, öğrenciler alanında uzman eğitmen ve spor hocalarından ücretsiz olarak eğitim aldı. Temmuz ayında başlayan derslerde beceri, denge, dayanıklılık ve sürat gibi birçok alanda eğitimler verildi. Profesyonel spor eğitmenleri eşliğinde, sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak düzenlenen hazırlık kursunda; kişiye göre analiz yapılarak adayın doğru okula yönlendirilmesi gibi rehberlik desteği de sunuldu.

 

Yüksek öğrenimlerine üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda, Milli Savunma Üniversitesi’nde veya Polis Akademisi’nde devam etmek isteyen öğrenciler, “Genç Yetenek BESYO Akademi”deki hazırlıklarının ardından sınava girdiler. özel yetenek sınavlarına giren55 öğrenci hayâllerine kavuştu.

 

BU AKADEMİDE YETENEĞİMİ KEŞFETTİM

 

“Genç Yetenek BESYO Akademisi” ile Kütahya Dumlupınar ÜniversitesiSpor Yöneticiliği bölümünü kazanan Muhammed Soyal, kısa bir sürede zorlu antrenmanlardan geçerek başarıya ulaştığını söyleyerek şunları ekledi:

 

“Akademiyi ilanlarda gördüm ve başvuru yaptım. Olumlu dönüş yapıldığında çok mutlu oldum. Uygulamalı antrenmanlarda uygun bir şekilde ısınmayı, antrenman sırasında ciddiyet ve enerjimi doğru yansıtmayı öğrendim. Hocalarımızın tavsiyesiyle yemek ve uyku düzenime dikkat ederek bu süreci kolay bir şekilde atlattım. Hocalarımın sınava dair verdikleri püf noktalarla kazanmamda en etkili faktör oldu. Her gün farklı parkurlarda eğitimler aldık.Ben Kütahya’ya gitmek ve oradaki sınava girmek istiyordum, tek kişi olmama rağmen bana uygun parkur hazırlandı ve çalışmam için imkânlar sunuldu. Bu akademi ile yeteneğimi keşfettim.”

 

Başarılı olan öğrencilerin kazandıkları üniversiteler ise şöyle;

 

Diğer Haberler