Öneri ve Talep Formu

Esenler Radyo Akademisi öğrencileri sertifikalarına kavuştu.

Eklenme tarihi 16 Mayıs 2022

ABONE OL

ESENLER RADYO AKADEMİSİ’NDE MEZUNİYET HEYECANI

Esenler Belediyesi tarafından geleceğin radyocularını yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen ‘Esenler Radyo Akademisi’nde sertifika töreni düzenlendi. Sertifikalarını sektörün önde gelen radyo programcılarının elinden alan öğrenciler, staja başlayacak olmanın heyecanını yaşadıklarını bildirdi.

Esenler Belediyesi tarafından radyo programcısı olma hayali olan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen gençler için hayata geçirilen Esenler Radyo Akademisi’nde sertifika töreni düzenlendi. Mezuniyet heyecanı yaşayan gençler, sertifikalarını sektörün önde gelen isimlerinin elinden aldı. 5 hafta süren eğitim programında gençler, mesleğin inceliklerini işin ustalarından öğrenme şansı yakaladı.

ÖĞRENCİLER ÇOK ÇABA SARF ETTİ

Akademide “Haber Yazma Tekniği ve Diksiyon’ dersleri veren Radyo Trafik’ten Kerim Öztürk, “Akademi süreci oldukça başarılıydı. Pırıl pırıl 20 tane arkadaş beklediğimden daha katılımcıydı. En azından öyle söyleyebilirim. Bu tarz işlerde genelde bir hevesle girerler. Ondan sonra yaparım ya da yapamam diye bir telaşa düşerler ve yoldan kopanlar çok olur. Ama bizim geçirdiğimiz bu 5 haftada arkadaşların isteklerinden, heveslerinden çok mutluydum. Buna eleme sürecinin de bir katkısı var sanıyorum. Arkadaşlarımız bu işte bir yerlere gelebilmek için çok çaba sarf ettiler. Kendi alanım olan diksiyon bölümünde herkes hem diksiyon hem haber konusunda bir şeyler öğrenmek çaba sarf etti. Onların gözlerindeki ışığı gördüm. Ümit verici bir süreç oldu. Umut ederim arkadaşlar da bundan sonraki süreçte bayağı başarılı olurlar ki aralarında çok başarılı radyo programcıları var. İnanıyorum ki bu sektörde yer alacak radyo programcıları olacak” ifadelerini kullandı.

ÇOK VERİMLİ BİR SÜREÇTİ

Akademi öğrencilerinden Harun Emre Yaka, “Güzel bir süreçti. Ben buraya podcast ve prodüksiyon için gelmiştim. Pazarlama eğitimi de hoşuma gitti özellikle. Genel olarak 5 haftada verilebilecek güzel ve komplike bir eğitim verildi. Bundan sonraki süreçte radyo programcılığı alanında kendimi geliştirmeyi hedefliyorum. O başlangıç noktası için çok iyi olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Öğrencilerden Esra Dayıoğlu ise şunları kaydetti:

“Öncelikle başkanımız Mehmet Tevfik Göksu’ya teşekkür ediyorum, bize böyle bir imkân sunduğu için. Sonrasında kültür müdürümüze ve hocalarımıza teşekkür ediyorum. Değerli hocalarımızdan hiç ilgilenmediğim alanlarda çok önemli bilgiler edinmiş oldum. İlk defa bir radyo programına geldim. Bu akademide birçok şey öğrendim. İletişim teknikleri, diksiyon, haber yazma teknikleri, podcast..gibi. Daha sonrasında bu alanla ilgili reklamcılıkla ilgili şeyler öğrendik. Çok verimli, çok değerli şeylerdi. Kısa bir süreçti. Daha uzun olabilirdi ama hocalarımız sayesinde her konuda temel bilgileri alabildiğimizi düşünüyorum.”