Öneri ve Talep Formu
Esenler Film Günleri

Yeni tema, yeni logo, yeni heyecan

Eklenme tarihi 13 Eylül 2022

ABONE OL

FİLM GÜNLERİ’NİN BU YILKİ TEMASI ‘ÇOCUK’

11-15 Kasım tarihleri arasında 3’üncü kez sinemaseverleri ağırlayacak “Esenler Film Günleri”, bu yıl programına eklenen “Esenler Kısa Film Yapım Desteği” ve yepyeni fikirleriyle sinema profesyonelleri ve seyircileri buluşturmaya hazırlanıyor. 3. Esenler Film Günleri’nin bu yılki teması ise ‘çocuk’ olacak.

Çocuk temasıyla Esenler Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan “Esenler Film Günleri” için hazırlıklar devam ediyor. 11-15 Kasım tarihleri arasında sinemaseverleri Esenler’de bir araya getirecek etkinlik kapsamında sinema dünyasının önemli sinemacıları ve seçkin yapımlar seyirciyle buluşacak. Etkinlik bu yıl özel konukları ve filmleriyle dünyanın neşesi olan çocukları selamlayacak.

BU YILIN TEMASI “ÇOCUK”

Yurt içi ve yurt dışı film festivallerinde öne çıkan filmler ve yan etkinliklerle renklenecek 3. Esenler Film Günleri, geçtiğimiz yıllarda seçtiği ‘kadın’ ve ‘göç’ün ardından bu yıl da önemli bir temayı daha beyazperdeye taşımaya hazırlanıyor. Sinema yazarı Suat Köçer’in danışmanlığında gerçekleştirilen film günlerinin üçüncü yıla özel teması ‘çocuk’ olarak belirlendi. Bu kapsamda başrolde çocukların olduğu filmler ve sinemada çocuk konulu etkinlikler sinemaseverlerin ilgisine sunulacak.

YENİLİKLER ‘FİLM YAPIM DESTEKLERİYLE’ TAÇLANIYOR

Bu yıl programına dâhil ettiği bölümlerle kapsamını genişleten 3. Esenler Film Günleri, önemli bir yeniliğe imza atarak ‘Esenler Kısa Film Yapım Desteği’ni hayata geçirdi. Kısa film türünde yeni üretimleri desteklemek, geleceğin yapımcı ve yönetmenlerinin ortaya çıkmasını sağlamak amacıyla üç projeye toplam 120 Bin TL doğrudan desteğin sağlanacağı bölüme ilgi ise yoğun. Senaryo aşamasındaki projelerin üretimine yardımcı olmak, yönetmen ve yapımcılara proje geliştirme, sunma ve uluslararası festivaller noktasında eğitimler vererek sinema sektörüne uzun vadede fayda sağlamayı hedefleyen destekler başvuruları için başvurular 30 Eylül’e kadar devam ediyor.

YENİ LOGO YENİ HEYECAN

Hazırlıkları yoğun biçimde devam eden “Esenler Film Günleri” logosunu da yeniledi. Sinema büyüsünün insan siluetiyle bütünleştiği yeni logosu, bu yıla dair heyecan verici içeriği, yurt içi ve yurt dışından seçkin konukları ve sürpriz yenilikleriyle Esenler Film Günleri, 11-15 Kasım tarihleri arasında sinemaseverleri 3. kez bir araya getirecek.

Diğer Haberler