Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Ağustos 2022

ABONE OL

ESENLER KISA FİLM YAPIM DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Bu yıl 3’üncü kez gerçekleştirilecek “Esenler Film Günleri”, 11-15 Kasım tarihleri arasında sinemaseverleri Esenler’de buluşturacak. Ulusal sinemayı desteklemek ve bu alanda yeni üretimlerin ortaya çıkmasını sağlamak amacıyla film günleri kapsamında gerçekleştirilen “Esenler Kısa Film Yapım Desteği” için başvurular başladı.

Esenler Belediyesi tarafından 11-15 Kasım tarihleri arasında 3’üncüsü gerçekleştirilecek “Esenler Film Günleri”, bu yılki programına önemli bir yeniliği ekleyerek yoluna devam ediyor. Çeşitli kategorilerde film gösterimlerinin yapılacağı etkinlikte, bu yıl kısa film yapım desteklerinin yer alacağı “Esenler Kısa Film Yapım Desteği” ile sektör profesyonelleri ile geleceğin yapımcı ve yönetmenlerini buluşturması hedeflenirken açılan başvurulardan ön jüri tarafından seçilecek finalistler arasından dereceye giren 3 projeye yapım desteği sağlanacak.

BAŞVURULAR BAŞLADI

“Esenler Film Günleri” çatısı altında düzenlenen “Esenler Kısa Film Yapım Desteği” için başvurular başladı. Tema ve tür kısıtlaması bulunmaksızın; Türkiye’den yapımcı ve yönetmenlerin kısa metraj film senaryoları ile katılım sağlayabileceği “Esenler Kısa Film Yapım Desteği”ne başvurular 30 Eylül tarihine kadar yapılabilecek.

120 BİN TL PARA ÖDÜLÜ!

“Esenler Kısa Film Yapım Desteği” kapsamında ilk 3 arasında yer alan projeler, 15 Kasım tarihinde yapılacak törende ödüllendirilecek. Bu projelerin her birine 40 bin TL para ödülü verilecek.

Kısa film alanındaki yönetmen ve yapımcıları, film endüstrisi profesyonelleri ile buluşturan ve onlara yapım aşamasında destek olan “Esenler Kısa Film Yapım Desteği”, senaryo aşamasındaki projelerin üretimine yardımcı olmayı ve bu projelere destekle kısa film türüne katkı sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca projelerin tanıtılarak uzman yapımcılar tarafından maddi ve manevi destek almalarını hedefleyen “Esenler Kısa Film Yapım Desteği”, senaryo sürecindeki projelerin yönetmen ve yapımcılarına da proje geliştirme, sunma ve uluslararası festivaller noktasında eğitimler vererek sinema sektörüne uzun vadede faydalı olmak için gerçekleştiriliyor.

 

Diğer Haberler