Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Ocak 2023

ABONE OL

ESKAT’TAN ÖĞRENCİLERE TAHLİYE TATBİKATI

Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT), Yıldız Teknik Üniversitesi ve Özel Kız Öğrenci Yurdu’nda Tahliye ve Yangın Tatbikatı yaptı.

Esenler Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT), olası afetlere karşı öğrencileri bilinçlendirmek, aynı zamanda hem iş sağlığı ve güvenliği hem de farkındalık oluşturması amacıyla Tahliye ve Yangın Tatbikatı gerçekleştirdi.

Esenler AFAD görevlileriyle birlikte yapılan tatbikatlar öncesi öğrencilere; ESKAT eğitmeni afet bilinci, toplanma alanları, psikolog destek ekipleri, afet çantasının hazırlanması ve tahliye konularında bilgi verildi. Bina tahliyesinin nasıl yapılacağı, afet ve acil toplanma alanında nelere dikkat edilmesi gerektiği ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Yıldız Teknik Üniversitesi 2 bin 182 öğrenciyi 5 dakikada binadan tahliye ederek toplanma alanında bir araya geldi. Toplanma alanında yapılacak işlemler anlatıldıktan sonra afet ve acil durum aracındaki malzemeler ve yangın söndürme tüpünün kullanımı öğrencilere anlatıldı.

Diğer Haberler