Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Mart 2023

ABONE OL

ESENLER’DEN DEPREMZEDE ÇOCUKLARA MORAL ZİYARETİ

Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, Adıyaman ve Kahramanmaraş’taki depremzede çocukları ziyaret etti. Çocuklar önce ağabeyleriyle birlikte boyama yaptı, daha sonra da futboldaki hünerlerini sergiledi.

Deprem bölgesindeki çocukların korku ve endişelerini bir nebze olsun sarabilmek, onlara moral vermek için yola çıkan ekiplerin ilk durağı Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesi oldu. Daha sonra Adıyaman merkezi ve köylerini ziyaret eden gönüllüler, oradan Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine geçti. Çocuklarla bir araya gelen ağabeyleri onlarla oyunlar oynadı, beraber etkinlikler yaparak keyifli vakit geçirdi.

Deprem bölgesindeki çadırları ve konteynerleri tek tek ziyaret eden ekipler çocuklara, okuma ve boyama kitapları, futbol ve voleybol topları, oyuncaklar; öğrenime başlayan çocuk ve gençlere ise kaynak kitap, çanta ve kırtasiye malzemeleri dağıttı. Ayrıca gençlere hijyen çantaları, 2 GB internet kartı hediye edildi. Esenler Belediyesi’nin hazırladığı gençlik ve spor dergisi “Aynen Dergi” de çocukların büyük ilgisini çekti.

Diğer Haberler