Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Ekim 2020

ABONE OL

ESEV KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR!

ESEV'in hazırlık kurslarında sınava hazırlanan öğrenciler, yetenek sınavlarında büyük başarı göstererek istedikleri okulları kazandı.

9 yıldır Esenler’in kültür ve sanat hayatına yön veren Esenler Sanat Evi (ESEV), konservatuvar kursuyla son üç yıldır öğrencileri konservatuvar ve güzel sanatlar liselerinin yetenek sınavlarına hazırlıyor. Üniversitelerin konservatuvar ve güzel sanatlar fakültesinde eğitim hayatlarına devam etmek isteyen öğrencilerin katıldığı kurs, öğrencileri hayâllerine kavuşturuyor.

 

Eğitimlere katılan 22 öğrenciden 19’u girdikleri sınavlarda başarılı olarak üniversitelerin müzik bölümlerine girmeye hak kazandı. Diğer öğrenciler ise halen devam eden yetenek sınavlarının sonuçlarını bekliyor. Bu yıl nisan ayında başlayan dersler pandemi sürecinde alınan tedbirlerle birlikte online platformlar üzerinden gerçekleştirildi. Eğitimler, ESEV Türk Halk Müziği Sanatçısı Erdal Şahin ve ESEV ritim eğitmeni Ekrem Pehlivanoğlu tarafından verildi.

 

GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK KURSU

 

ESEV çatısı altında düzenlenen “Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu”nda ise, eğitimlerine resim alanında devam etmek isteyen öğrencilere eğitimler verildi. Yetenek sınavı ve mülakat sonucunda kursa katılmaya hak kazanan 10 öğrenci, ESEV resim öğretmeni Kader Peker eğitmenliğinde; desen bilgisi ve çeşitleri, oran orantı, form-ışık-gölge, natürmort çizimi, portre ve figür etütleri ve sulu boya etütleri derslerini aldı. Yetenek sınavının sonucu açıklanan öğrencilerden Gülsüm Can Aksaray Üniversitesi Resim Öğretmenliği Bölümü’nü, Şule Şahin ise Iğdır Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü kazandı.

 

“HOCALARIM BENİ DOĞRU YÖNLENDİRDİ”

 

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Osmanlı Dönemi Karşılaştırmalı Müzik Bölümü’nü kazanan İbrahim Yılmaz, daha önce müzikle amatör olarak ilgilendiğini ve kurstaki hocalar sayesinde eğitim hayatı için doğru yönlendirildiğini aktararak şunları kaydetti:

“Buradaki derslerde hocalarımdan Klasik Türk Müziği’ne dair bilgiler öğrendim. Türk Müziği alanında ilerlemek istediğim için bu bilgiler bana oldukça fayda sağladı. Bu süreçte bizimle ilgilenen hocalarıma teşekkür ediyorum.”

 

Başarılı olan öğrencilerin kazandıkları üniversiteler ise şöyle;

 

Berk Ayer – İstanbul Teknik Üniversitesi

Eren Ketenci – İstanbul Teknik Üniversitesi

Gülben Kızıltaş – İstanbul Teknik Üniversitesi

İbrahim Yılmaz – İstanbul Teknik Üniversitesi

Ümmühan Özyürek – İstanbul Teknik Üniversitesi

Emirhan Kaya – İstanbul Teknik Üniversitesi

Mert Hamza Sezer – İstanbul Teknik Üniversitesi

Ayşenur Yeşilyurt – İstanbul Teknik Üniversitesi

Dicle Yiğit – İstanbul Üniversitesi

Samet Görmez – İstanbul Üniversitesi

Ebru Bahadır – İstanbul Üniversitesi

Yiğithan Engin – Medeniyet Üniversitesi

Eyüp Kaan Üre – Medeniyet Üniversitesi

İrem Kasap – Sakarya Üniversitesi

Osman Yılmaz – Sakarya Üniversitesi

Sait Karagöz – Sakarya Üniversitesi

Ali Bayram – Sakarya Üniversitesi

Emiralp Esin – Bahçeşehir Üniversitesi

Yasin Taş – Bahçeşehir Üniversitesi

Diğer Haberler