Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Kasım 2022

ABONE OL

ESENLERLİ GENÇLER KENDİ ÇİZGİ ROMANLARINI TASARLIYOR

Esenler Belediyesi kendi süper kahramanlarını tasarlayıp, hikâyeler yazmak isteyen gençler için ‘Çizgi Roman Atölyesi’ kurdu.

Çizgi romana meraklı Esenlerli gençler, “Okur Gezer” otobüsünde çizer ve yazar Fehmi Demirbağ eşliğinde kendi çizgi roman kahramanlarını oluşturuyor. Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, atölyeye katılarak başarılı çizim ve hikâyeler tasarlayan gençlerin kendi çizgi romanlarını çıkarmaları için destek olacak.

Esenler Dörtyol Meydanı ve İbrahim Turhan Anadolu Lisesi’nde yüzlerce gencin katılımıyla gerçekleştirilen atölyenin sonuncusu 9 Kasım Çarşamba günü yine Esenler Dörtyol Meydanı’nda yapılacak.

GENÇLİK VARSA, GELECEK VAR

Türkiye’nin ilk ve tek çizgi roman okulunun kurucusu çizer ve yazar Fehmi Demirbağ, ‘Gençleri dert edinmiş bir abinizim’ diyerek başladığı konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Gençlerini ihmal eden toplumlar, geleceklerini ihmal ederler. Ben de bu sebeple gençleri yakalamaya çalışıyorum. Bunu da günün diliyle yapmaya çalışıyorum. Ön planda göze çarpan şey de çizgi roman. ‘Manga’ kültürü gençlerimizi sarıp sarmalamış durumda. Biz de yerlilik noktasında kendi kültürel değerlerimizi gençlerimize bu yöntem üzerinden öğretelim arzusundayız. Bu yolda da muhteşem işler çıkıyor. Gençlik varsa gelecek var.”

Diğer Haberler