Öneri ve Talep Formu

Gençlik İftarı‘nda enerjik ve keyifli anlar…

Eklenme tarihi 5 Nisan 2022

ABONE OL

ESENLERLİ GENÇLER BAŞKAN GÖKSU İLE İFTAR YAPTI

Esenlerli gençler, Esenler Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği ‘Gençlik İftarı’nda buluştu. Başkan Göksu, katıldığı programda gençlerle enerjik ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Esenlerli gençler, Ramazan ayının bereketini Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği Gençlik İftarı’nda hep birlikte yaşadı. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun da katıldığı programda gençlerle birlikte büyük bir iftar sofrası kuruldu. Başkan Göksu, gençleri masalarında ziyaret ederek Ramazan-ı Şeriflerini tebrik etti. Gençler, Göksu’yla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNDE SİZ SÖZ SAHİBİ OLACAKSINIZ

Gençlerle bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, gençler için planladıkları ve hayata geçirdikleri projelerinden bahsederek şu şekilde konuştu:

“Esenler’de İstanbul’un en genç yüreklerini ağırlıyoruz. Bu sene lise son sınıftaki bütün öğrencilerimize, eğitimlerine destek olmak amacıyla 1.000 TL destek verdik. Onlardan sonra gelen sınıflardaki arkadaşlarımızı da unutmadık, onlara da yemek ikram edelim, iftarda buluşalım dedik. Ramazan, bizim inancımızda en kıymetli zaman dilimlerinden bir tanesi, hayatı farklı anlamak, hayata farklı bakmak açısından Allah’ın insana vermiş olduğu en kıymetli zaman iklimidir. İstedik ki bu zaman ikliminde sizlerle beraber ve birlikte olalım. Esenler, sizin geleceğiniz açısından çok önemli adımlara imza atıyor. Türkiye’nin ilk kapsamlı teknoloji kenti, akıllı kenti Esenler’de inşa ediliyor. Artık şu anda Türkiye’de elinizde görmüş olduğunuz o cep telefonları, görmüş olduğunu bilgisayarlarınız ya da birçok inovasyon araçlarınızı yazılım merkezleri inşallah Esenler’e gelecek. Biz o imkânı sizler için hazırlıyoruz. O imkândan istifade edecek olan sizlersiniz. Türkiye’nin geleceğinde söz sahibi olacak olan yine sizlersiniz inşallah.”

İLHAM ALAN DEĞİL İLHAM OLAN OLUN

Gençlere tavsiyelerde bulanan Göksu, “Hayatınıza yön vermek istiyorsanız, başarılı olmak istiyorsanız, başkalarından ilham alan değil ilham olan olun. Başkalarına ilham olmanın yolu da gayretten, emekten, inançtan geçer. İnancınız, kutsalınız yoksa inandığınız değerleriniz yoksa kendinizi bir hedefe kilitlemediyseniz sadece başkalarından ilham alırsınız. Her şeyden önemlisi her çıkan rüzgâr sizi savurur, götürür” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün gençlere özel Ramazan için hazırladığı programları takip etmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

 

Diğer Haberler