Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Mayıs 2020

ABONE OL

“Esenler’de Sürdürülebilir Yerleşim” çıktı!

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve Esenler Belediyesi iş birliğinde gerçekleştirmiş olduğumuz 2017 Bahar Dönemi Diploma Projesi kapsamında Esenler ilçesi çalışma alanı olarak seçilmiştir. Diploma Projesi çalışma konusu da sürdürülebilirlik odaklı bir mahalle ve konut yerleşimi olarak verilmiştir.

Mimarlık eğitimi içerisinde Diploma/Bitirme Projesi, diğer bütün tasarım projelerinden ayrı bir öneme sahiptir. Diploma Projesi kapsamında projenin yürütülüş biçimi, konusunda uzman mimar, plancı ve akademisyenlerle kalabalık bir jüri grubu ile denetlenerek öğrencilerimizin eğitimlerinin son dönemlerinde birer mimar adayı olarak kendi özgün fikirlerini, verilmiş sorunsallar üzerinden aktardıkları, mimarlık lisans eğitiminin son projesi olması amaçlanarak şekillendirilmiştir.

Esenler’de yürütülmüş Diploma Projesi kapsamında 45 öğrenci ve jüri üyeleri ile birlikte yaklaşık 3 aylık bir zaman dilimine yayılarak sonuçlandırılmıştır. Bu kitap aracılığı ile yapılmış çalışmaların önemli bir bölümünü kayda geçirmek ve kentsel uygulamalar aşamasında bir kaynak oluşturması konusunda çaba gösterilmiştir.

Tülin GÖRGÜLÜ

Ebru ERDÖNMEZ DINÇER

Faruk TUNCER

Nazlı ARSLAN

Esenler’de Sürdürülebilir Yerleşim

Diğer Haberler