Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Mart 2024

ABONE OL

ESENLER’DE RAMAZAN HEYECANI DEVAM EDİYOR

Esenler, Ramazan’ın üçüncü gününde ekranların sevilen ismi, ilahiyatçı Necmettin Nursaçan’ı ağırladı. Manevi bir terbiye mevsimi olan Ramazan ayında dikkat edilmesi gerekenleri anlatan Nursaçan’ı Esenlerliler ise can kulağıyla dinledi.

Esenler Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in coşkusunu düzenlediği etkinliklerle sürdürmeye devam ediyor. Esenler Dörtyol Meydanı’nda gerçekleşen etkinlikler, yüzlerce Esenlerliyi bir araya getiriyor. Ramazan’ın üçüncü gününde de etkinlik alanı, çocuklara özel programlara ve sanat eğitimlerine ev sahipliği yaptı. Hoş sohbetlerin adresi yine otağ çadırı oldu. Ramazan’ın üçüncü gününde ilahiyatçı Necmettin Nursaçan sohbetiyle yine gönüllere dokundu. Fatih Bal ise Kur’an-ı Kerim tilavetiyle yürekleri mest etti.

KUR’AN BİRİCİK SEVGİLİNİN KELAMIDIR

İlahiyatçı Necmettin Nursaçan, Ramazan ayının müminler tarafından en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini kaydederek “Ömre bedel günleri, nasıl değerlendirmek lazım? Peygamber Efendimiz Ramazan ayında 4 şeyi çoğaltın diye buyurur. İki şeyle Allah’ı hoşnut edersiniz, diğer ikisinden de geri duramazsınız. Bunlardan birinci olarak “Tevhidi çoğaltın” der. İkincisi, istiğfardır. Kur’an-ı Kerim’in büyük surelerinden biri Tevbe suresidir. Bugünlerde nefis muhasebesi yapmalıyız. Rabbimiz bize sıhhat verdi, afiyet verdi, iman verdi. Seher vaktinde istiğfar en makbul hidayettir. Bir yudum suyla da olsa sahur yapmalıyız. Efendimiz, “Sahur yapın, sahurda bereket vardır” buyurur. Seher vakitlerinde tevbemiz, istiğfarımız, zikrimiz olmalı. Kur’an okumalı ve Kur’an dinlemeliyiz. Efendimiz, ‘Allah ile konuşmak isteyen Kur’an okusun’ der. Kur’an biricik sevgilinin kelamıdır. Mümin o kelamı okuyup ağlayacak ve dinleyip ağlayacak” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler