Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Mayıs 2020

ABONE OL

Esenler’de Kadir Gecesi’ne Özel Program

Esenler’de Kadir Gecesi, Şehir Ekranı TV’de yayınlanan özel programlarla idrak edildi.

Her yıl geleneksel olarak Dörtyol Meydanı’nda Kadir Gecesi’ne özel  “10 Bin Hatim 100 Bin Dua” programını gerçekleştiren Esenler Belediyesi, bu yıl korona virüs pandemisi sebebiyle Kadir Gecesi’ni online programlarla idrak etti. Şehir Ekranı TV youtube kanalı üzerinden yapılan programlarda ayrıca çekilişle 5 kişiye Umre ziyareti hediye edildi.

 

Bünyamin Topçuoğlu, Osman Bostancı ve Fatih Turgut’un Kur’an-ı Kerim tilavetleriyle başlayan “Kadir Gecesi Özel” programı, okunan hatimler için yapılan Hatm-i Şerif’in duasıyla devam etti. Salâvat-ı şerife ve tekbirler ile duaların okunduğu gecede, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat’ın okuduğu dualarla devam etti.

 

“Meydanlarda Tekrar Buluşmak Nasip Olsun”

Canlı yayına bağlanan Esenler Belediyesi Başkanı M. Tevfik Göksu herkesin Kadir Gecesi’ni tebrik ederek, “Gönlümüzün arzu ettiği şey bugün meydanlarda buluşup ‘10 Bin Hatim Yüz Bin Dua’ programını gerçekleştirmekti. Ama ülkemizin yaşamış olduğu bu elim olaydan dolayı bugün sadece dijital ortamlarda buluşuyoruz. Cenab-ı Hak bir daha bize bu musibeti yaşatmasın, inşallah en az zayiatla atlatan ülkelerden oluruz. Esenler’de Ramazan dediğimizde çok farklı bir ruhla yaşanıyordu, bir taraftan meydanlarda, bir taraftan sokaklarda ve evlerde Ramazan heyecanı yoğun bir şekilde yaşanıyordu. Bu sene maalesef virüsten dolayı hepimiz evde kalıp evimizde Ramazan’ı yaşamayı tercih ettik. Bugün tüm insanlığa, kardeşlerimize dua edeceğiz, Allah dualarımızı kabul etsin. Gelecek her türlü beladan bizi korusun. Cenab-ı Hak bize bu şekilde değil de, yine meydanlarda buluştuğumuz, yardımlaştığımız ve kaynaştığımız zamanları bizlere tekrar nasip eylesin. Çekilecek kurayla umre kazanacak kardeşlerimize de şimdiden hayırlı yolculuklar diliyorum. Allah en kısa zamanda eski günlerimize dönmemizi nasip eylesin. Bu vesileyle hepimizin bayramını tebrik ediyorum, bu bayramı evimizde geçireceğiz, Rabbim sağlık ve afiyet içerisinde daha nice güzel bayramlar nasip eylesin“ şeklinde konuştu.

 

5 Kişiye Çekilişle Umre Ziyareti

Gecenin sonunda noter huzurunda yapılan çekilişle 5 kişiye Umre ziyareti hediye edildi. Elif Çal, Mücahid Ekrem Okuyan, Fadime Karakaş, Mehmet Sıdık Arslan ve Ersin Çevik kurayı kazanan talihliler oldu.

Diğer Haberler