Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Eylül 2012

ABONE OL

Esenler’e Dev Stadyum

Esenler Belediyesi, 16 bin 500 kapasiteli yeni Esenler stadyumunu ilçeye kazandırıyor. Kemer Stadının yeniden projelendirilmesiyle, ilçenin en önemli ihtiyaçlarından biri olan otopark ihtiyacı da çözümlenecek.

Esenler Belediyesi, 16 bin 500 kapasiteli yeni Esenler stadyumunu ilçeye kazandırıyor. Kemer  Stadının  yeniden projelendirilmesiyle, ilçenin en önemli ihtiyaçlarından biri olan otopark ihtiyacı da çözümlenecek.

Spor alanında yaptığı yatırımlara her geçen gün bir yenisini daha ekleyen Esenler Belediyesi, Kemer Stadının ilçe stadının Fifa normlarına uygun olarak mevcut yerinde yeniden projelendirme çalışmalarına başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2012 İstanbul Dünya Spor Başkenti programı kapsamında yapılacak olan yeni stadyum, 16 bin 500 kapasiteli tribüne sahip olacak. İlçenin en önemli ihtiyaçlarından biri olan otopark ihtiyacı da bu proje kapsamında çözümlenecek ve bin 500 araçlık otopark yapılacak. Proje tamamlandığında; yepyeni yüzüyle Esenler halkının hizmetine sunulacak yeni stadyum, 1000 kişilik tribüne sahip yüzme havuzu, 3 ayrı müsabakanın yapılabileceği kapalı spor salonları, Kültür Meydanı olacak şekilde tasarlanan 2 adet meydan ve rekreasyon alanları, konferans salonu, çok amaçlı salonlar, Eğitim odaları, soyunma odaları, hakem odası vs. tam donanımlı olarak  hizmet verecek.

ESENLER İÇİN BÜYÜK YATIRIM

İçinde spora dair her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü yeni stadyumun Esenler için çok önemli bir yatırım olduğunu söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Esenlere yeni stadyum için sona geldik. Hayırlı olsun.” dedi.

 

 

Diğer Haberler