Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Ekim 2023

ABONE OL

ASIM GÜLTEKİN DERGİCİLİK OKULU BAŞLIYOR!

Esenler Belediyesi, merhum eğitimci-yazar Asım Gültekin’in adını taşıyan ‘Dergicilik Okulu’na bu sezon da ev sahipliği yapacak. Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine dergiciliğin inceliklerinin öğretileceği programa son başvuru tarihi ise 19 Kasım 2023.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Asım Gültekin Dergicilik Okulu, dergicilik hayali olan gençlere bu yıl da kapılarını açacak. Alanında uzman isimlerden eğitim alma fırsatı yakalayacak gençler, kendilerine has içerik üretmeyi öğrenerek temel becerilerini geliştirecekler. 14-22 yaş aralığındaki gençlerin başvurabileceği okul, 12 hafta sürecek.

UZMAN İSİMLERLE DERGİ SÖYLEŞİLERİ

Yeni yazarlar yetiştirecek okulda Süleyman Ragıp Yazıcılar, Ahmet Murat ve Ali Ayçil dergicilik söyleşileri kapsamında gençlerle bir araya gelecek. Okulda fanzin ve derginin genel özellikleri, editöryal içerikler, dergi tasarımı ve kapak yapımı, fanzinlerin baskıya hazırlanması, sayfa düzeni ve pek çok başlıkta eğitimler verilecek. Okulun öğrencileri, Yedi İklim Dergisi’ni ziyaret ederek dergiciliği yerinde gözlemleme fırsatı yakalayacak. Asım Gültekin Dergicilik Okulu ile ilgili detaylı bilgiye 444 00 73 nolu telefonlardan da ulaşılabiliyor.

Diğer Haberler