Öneri ve Talep Formu
METE YARAR - DÜŞÜNCE EKSENİ (4)

Mete Yarar Esenler’de merak edilenleri cevapladı.

Eklenme tarihi 27 Ekim 2022

ABONE OL

DÜŞÜNCE EKSENİ YARAR’I AĞIRLADI

Esenler Belediyesi, Evliya Çelebi Kültür Sanat sezonu boyunca gazeteci Başak Şengül’ün moderatörlüğünü üstlendiği ‘Düşünce Ekseni’ adlı programı meraklılarıyla buluşturacak. Düşünce Ekseni’nin ilk konuğu Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar oldu.

Esenler Belediyesi, Evliya Çelebi Kültür Sanat Sezonu kapsamında gündeme dair son gelişmelerin ele alınacağı “Düşünce Ekseni” adlı programı Esenlerlilerle buluşturuyor. Başak Şengül’ün moderatörlüğünde her ay meraklılarıyla buluşacak olan programın ilk konuğu Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar oldu. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde ilki gerçekleşen programda Başak Şengül sordu, Mete Yarar merak edilenleri cevapladı. Programda ayrıca katılımcılara Yarar’ın kitapları takdim edildi.

HER ŞEYİ ÇABUK UNUTAN BİR MİLLETİZ

Düşünce Ekseni’ne konuk olan Yarar, “Dünya olarak nasıl bir süreçten geçiyoruz? Türkiye bu sürecin neresinde? Türkiye hangi kritik dönemlerden geçiyor?” gibi sorulara çerçevesinde savunma sanayi konularıyla ilgili bilgiler verdi. Yarar, “Suriye’de yaşanan iç çatışmanın aynısı Türkiye’de yapılmak istendi. Adı neydi: Barikatlar. Gezi olayların başlangıcı Mısır’daki Tahrir Meydanı’nda yaşananlardır. Ama Suriye’deki yaşanan olayların benzeri barikatlar dönemiydi. Çünkü orada da ona benzer bir şeyler başlattılar ve devam ettiler. Türkiye’de yapılan darbe girişimleri Mısır’dan farklı mıydı? Mısır’da da aynı olayın bir parçası onun gibi yaşandı. Ama Türk halkı yaşananlara şöyle bakmadı. Bunlar zaten o kadar muktedir adamlar ki biz bunlarla baş edemeyiz demedi ve baş ettik. Bu memleketin şöyle bir sorunu var. Yaşadıklarımızı o kadar çabuk unutuyoruz ki. Unuttuktan sonra tekrar başımıza geldiğinde bize maliyetleri çok ağır oluyor ” ifadelerini kullandı.

Düşünce Ekseni programına konuk olacak yeni konukları öğrenmek için etkinlik takvimine tıklayınız. 

Diğer Haberler