Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Kasım 2020

ABONE OL

DÜNYA ŞEHİRCİLİK GÜNÜ ÖZEL SAYISI ÇIKTI!

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi tarafından hazırlanan Türkiye’nin ilk “Şehir ve Düşünce Dergisi”nin 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü'ne özel sayısı okurlarıyla buluştu.

Şehre dair kalıcı düşünceler ve çözümler üretmek amacıyla hayata geçirilen Şehir Düşünce Merkezi’nin aynı adla yayımladığı derginin 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü’ne özel sayısında, Türkiye’nin önde gelen siyasetçileri, akademisyenleri, belediye başkanları, tarihçileri ve yazarları, ‘İdeal Şehir Üzerine Düşünceler’ini tüm yönleriyle kaleme aldılar.

4 ayda bir yayımlanan “Şehir ve Düşünce Dergisi”nin özel sayısı, fikirleriyle dergiye katkıda bulunan ve kısa süre önce vefat eden Dr. Mahmut Kanık anısına ithaf edildi. Özel sayıda; şehir hukuku, ekonomisi, kültürü, dili, yönetimi, ritüeli ve muaşereti üzerine uzman isimler görüşlerini belirttiler. Ayrıca “Geleceğin Şehri” ile “Şehir ve Karantina” konuları masaya yatırıldı.

Özel sayı; Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi, Esenler Belediyesi Hizmet Binası, Belediye Ek Hizmet Binaları, Esenler Belediyesi Gençlik ve Bilgi Evleri (ESGEV) ve kütüphanelerden ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

“Şehir ve Düşünce Dergisi” özel sayısını okumak için tıklayınız.

Diğer Haberler