Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Ekim 2023

ABONE OL

DUAYEN RADYOCULAR ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Geleceğin radyo programcılarını yetiştiren 3. Esenler Radyo Akademisi’nde dersler devam ediyor. Workshop programlarıyla deneyimli isimleri öğrencilerle buluşturan akademinin bu haftaki konuğu usta oyuncu ve seslendirme sanatçısı Sefa Zengin oldu.

Esenler Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncü kez kapılarını açan Esenler Radyo Akademisi, sektöre radyo programcıları yetiştirmeye devam ediyor. 5 haftalık eğitim boyunca sektörün usta isimleriyle bir araya gelen öğrenciler, bu hafta workshop kapsamında usta oyuncu ve seslendirme sanatçısı Sefa Zengin’le bir araya geldi. Akademinin konuğu olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Zengin, “Görüyorum ki akademi son derece faydalı olmuş. Öğrenciler bugün son derece yakın bir ilgi gösterdiler. Buradaki öğrencilere tüm çalışmalarında üstün başarılar dilerim” dedi.

TÜRKÇEYE ÖZEN GÖSTERİLMELİ

Gençlerin Türkçeye özen göstermeleri gerektiğine vurgu yapan Sefa Zengin, “Seslendirme oyuncusu olmak isteyen bütün adayların ilk yapmaları gereken şey bunu her zaman söylüyorum, Türkçe. Türkçeye özen göstermeleri gerekiyor. Bunun için de çok sayıda kitap okumaları gerekiyor. Bu işi yapan hocaların yanında bolca vakit geçirmelerini tavsiye ederim” şeklinde konuştu.

STAJ İMKÂNI MOTİVASYONLARINI ARTIRACAK

Kurumsal iletişim ve Radyo Yöneticiliği dersi hocası Fatih Uslu ise, “Esenler Belediyesi’nin yıllardır radyoya verdiği değeri hepimiz görüyoruz. Geçen yıl da radyo akademisi derslerimiz vardı. Bu yıl da sayının biraz arttığını gördüm. Radyo aşığı gençlerle ders yapıyor olmak benim için ayrıca keyifli. Hepsi öğrenmeye istekli ve yetenekli. Yıllardır bu mesleğe gönül vermiş biri olarak arkadan yetişen öğrencilerin olmasını hep istiyoruz. Buradaki eğitimlerini tamamladıktan sonra da öğrencilere ulusal ve yerel radyo kanallarında staj imkânı sağlanması bu alana teşviki ve motivasyonu da artıracak bir unsur” ifadelerini kullandı.

EĞİTİM NEREDE İYİYSE ORAYA GELİYORUM

Esenler Radyo Akademisi öğrencilerinden Rümeysa Yardım da Esenler Radyo Akademisi’nden aldığı eğitimlerden son derece keyif aldığını belirterek şunları kaydetti:

“Gayet keyifli ve bilgilendirici bir akademi oldu. Bu akademiyi hazırlayanlara ayrıca teşekkür ediyorum. Ben Anadolu yakasından geliyorum. Eğitim nerede iyiyse oraya gelmeye çalışıyorum. Esenler uzak gibi görünse de gayet dolu dolu bir eğitim olması benim için çok önemli. Burada ders veren hocalarımız çok kıymetli. Bu hocalardan eğitim alıyor olmanın kıymetini bilmek lazım.”

Diğer Haberler