Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Ocak 2024

ABONE OL

ATIKSIZ MUTFAK ATÖLYESİ’NDE 6. DÖNEM BAŞLIYOR!

Esenler Belediyesi’nin ‘Atıksız Hayat’ projesi kapsamında hayata geçirdiği ‘Atıksız Mutfak Atölyesi’ne başvurular devam ediyor. Mutfaklardaki fazla gıda tüketimine dikkat çekmek amacıyla gerçekleşecek olan atölyeye son başvuru tarihi ise 14 Ocak 2024.

Esenler Belediyesi, israfın toplumsal, manevi ve ekonomik boyutuna “Atıksız Mutfak Atölyesi’ ile dikkat çekmeye devam ediyor. 4 hafta boyunca devam edecek atölyede, şef Esat Özata eğitim verecek. Şule Yüksel Şenler Hanımlar Konağı’nda gerçekleşecek atölyede ‘Mutfakta Sıfır Atık’, ‘Atık Yönetimi’ ve ‘Sürdürülebilir Mutfak’ başlıkları altında önemli bilgiler paylaşılacak. Atölye kapsamında ayrıca mutfakta uygulamalı eğitimler de verilecek.

PROGRAM SONUNDA SERTİFİKA VERİLECEK

Atıksız Mutfak Atölyesi kapsamında gıda israfı, gıda israfının boyutları ve istatistiksel verileri, atık ve atık türleri, atıklarla ilgili yönetmelik ve mevzuatlar, dünyada ve Türkiye’de israf ve atık önleme çalışmaları, evlerde atık yönetimi, geri dönüşüm sistemleri, kompostlama ve ileri dönüşüm modelleri, sürdürülebilir mutfak, yeşil mutfak ve restoranlar ile atıksız mutfak uygulamaları konulu eğitimler verilecek. Eğitim sonunda katılımcılara Atıksız Mutfak Atölyesi sertifikası verilecek.

Diğer Haberler