Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Şubat 2016

ABONE OL

Dede-torun Yaşam Merkezi Açılıyor

Türkiye'nin ilk Dede-Torun Yaşam Merkezi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu'nun katılımıyla açılıyor.

Türkiye’nin ilk Dede-Torun Yaşam Merkezi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu’nun katılımıyla açılıyor.

Esenler Belediyesi, İkinci Bahar Kıraathanesi’nin ardından yaşlılar için yeni bir yaşam merkezini daha hizmete sunuyor. Kuşaklar arasındaki bağı güçlendirip, çocukların dede ve nineleriyle birlikte keyifli vakit geçirmesini sağlayacak Türkiye’nin ilk Dede-Torun Yaşam Merkezi’nde “Filizden Çınara” sloganıyla hizmet verilecek.

MERKEZDE YOK YOK

Havaalanı Mahallesi’nde toplam 1.023 metrekare alana inşa edilen ve 2 kattan oluşan merkezde; oyun odası, santraç odası, akıl oyunları odası, masal odası, yemek atölyesi, hobi ve sanat atölyesi, el işi atölyesi, kafeterya, teras kafeterya, berber, revir, hobi bahçesi, çocuk parkı ve şark odası bulunuyor. Dedelerin, torunlarına kültür, gelenek-göreneklerini aktaracağı merkezden dedelerin yanı sıra nineler de yararlanabilecek.

AÇILIŞ 3 MART PERŞEMBE

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun katılacağı Dede-Torun Yaşam Merkezi’nin açılış töreni 3 Mart Perşembe günü, saat 13.00’te gerçekleştirilecek.

Diğer Haberler