Öneri ve Talep Formu

4. ESEV Sanat Festivali göz doldurdu.

Eklenme tarihi 28 Mayıs 2022

ABONE OL

4. ESEV SANAT FESTİVALİ İLE SANAT DOLU GÜNLER!

Birbirinden renkli etkinlikler ve eğitimlerle 7’den 70’e herkesi sanatla buluşturan Esenler Belediyesi, 4. ESEV Sanat Festivali’ne ev sahipliği yaptı. Festival; konserler, müzik, dans, söyleşi, imza günü, el emeği ürünler ve sürpriz hediyelerle ziyaretçilere keyif dolu anlar yaşattı.

Esenler’in sanata açılan kapısı Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV)Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde 4. ESEV Sanat Festivali’ne ev sahipliği yaptı. İki gün süren festivalde yıl boyunca eğitim alan öğrencilerin hazırladığı el emeği ürünler, el sanatları ve geleneksel sanat stantlarında meraklıların ilgisine sunuldu. Festivalde Çocuk Kitapları Fuarı da minikler tarafından oldukça ilgi gördü. ESEV öğrencilerinin müzik dinletileri ile izleyenlerin keyifli anlar yaşadığı festivalde çocuklara patlamış mısır ve pamuk şeker ikram edildi. Esenler halkının yoğun ilgisiyle karşılanan festival, renkli anlara sahne oldu.

SANAT İNSANI İYİ KILAR

Sanatın insandaki eksik olan tarafları tamamladığını ifade eden Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) Genel Sanat Yönetmeni Abdulbaki Kömür, “Bir yıl boyunca öğrencilerimize öğretmenlerimizin öğrettiği, kazandığını umduğumuz kabiliyetlerini Esenler ahalisi ve velilerine paylaşıyoruz. İki güne yayılmış bir program. Kimileri görsel olarak tiyatro sahnesinde görev alacaklar, kimileri alanda eserlerini sergiliyorlar. Bir tür festival. Sanat insanı donanımlı kılan bir uğraştır. Özgüven problemi yaşayan öğrencimin performans ve becerilerini ortaya koyduğunda; özgüvenlerinin yerine geldiği, sosyalleşmenin tamamlandığına şahit oluyoruz. İlla burada değil sanatın genel işlevi bu” ifadelerini kullandı.

ÖĞRENİRKEN EĞLENDİK

Festivalde piyano çalan Işıl Ercan, “ Müzisyen olma hayalimi gerçekleştirmek istiyorum. Çok heyecan yaptım ama gerçekten çok mutlu oldum. Çok güzel bir anımdı. 8,5 yaşındayım güzel bir his insanların içinde piyano çalmak” ifadelerini kullandı. Öğrenirken eğlendiklerini kaydeden Petek Akyol ise, “İki sene kadar fotoğrafçılık kursuna geldik. Fotoğrafçılık standında durmamız istendi yardımcı oluyoruz bilgi almak isteyenlere. Beş adet fotoğrafım var. Hocamın fotoğraflarımı beğenip asması beni onure etti” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler