Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Eylül 2022

ABONE OL

ROBOTİK KODLAMA ATÖLYESİ AÇILIYOR

10-16 yaş arası öğrencilerimize yönelik düzenleyeceğimiz Robotik Kodlama Atölyemiz başlıyor.

Robotik kodlama tam benim işim diyorsan atölyemizde yerin hazır! Atölye ile öğrencilerimiz temel kodlama kavramlarıyla eğlenceli bir şekilde tanışacak ve güçlü bir kodlama temeli kazanarak kendini geliştirebilme şansını elde edecek.

Toplamda 4 grubun katılacağı atölyede; 10 – 12 yaş aralığında kız ve erkek ortaokul grubu olmak üzere 2 grup, 13 – 16 yaş aralığında kız ve erkek lise grubu olmak üzere 2 grup yer alacaktır. Atölye Esenler Gençlik Merkezi’nde yapılacaktır.

Son Başvuru: 30 Eylül 2022 Cuma

ROBOTİK KODLAMA ATÖLYESİ’NDE NELER OLACAK?

Atölye kodlamanın temel kavramlarını barındıran bir içeriğe sahiptir. Bunları doğru bir sırayla ve araçlarla vermektedir. Robotik Kodlama Atölyesi;

  • Kodlama temel elemanları,
  • Algoritma,
  • Döngüler,
  • Koşul yapılarını kapsamaktadır.

Atölye bilgisayarda görsel bloklar üzerinde değişik uygulamalarla yapılmaktadır. Eğlenceli oyunlar ve etkinlikleri içermektedir. İçerikler tamamıyla oyun ve eğlenceli bir yapıya sahiptir. Etkinlik içeriğini pekiştirmek için değişik tekrarlar farklı uygulamalar üzerinde yapılmaktadır. Bu metodoloji aynı zamanda zenginleştirme de sağlamaktadır. Aynı zamanda gelecekte gelişim konusunda kullanabileceği bir yol haritası anlatılmaktadır.

Diğer Haberler