Öneri ve Talep Formu

“Fatih’in Günlüğü Günlük Yarışması”nın sonuçları açıklandı.

Eklenme tarihi 25 Mayıs 2022

ABONE OL

“FATİH’İN GÜNLÜĞÜ” GÜNLÜK YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

Esenler Belediyesi'nin İstanbul’u fethiyle bir çağ kapatıp bir çağ açan Fatih Sultan Mehmed Han’ın 541. vefat yıl dönümünde düzenlediği “Fatih’in Günlüğü Günlük Yarışması”nın kazananları belli oldu.

Esenler Belediyesi, Osmanlı Devleti’nin en şanlı padişahlarından biri olan Fatih Sultan Mehmed Han’ın 541. vefat yıl dönümünde Esenler’de ikamet eden ortaokul öğrencileri için anlamlı bir yarışma düzenledi. Yarışmaya katılan gençler, İsrafil Kurt tarafından kaleme alınan “Fatih’in Günlüğü” kitabını okudular ve defter şeklinde düzenlenmiş olan “Benim Günlüğüm”e kendi günlüklerini yazdılar. Günlüklerini 13 Mayıs 2022’ye kadar teslim eden öğrenciler arasında yapılan değerlendirme sonucunda kazananlar açıklandı.

İşte “Fatih’in Günlüğü Günlük Yarışması”nın kazananları:

  • Abdülkadir Akdoğan – Neyyir Turhan İmam Hatip Ortaokulu
  • Semiha Koçyiğit – Oruç Reis Ortaokulu
  • Elif Sude Güney –  Oruç Reis Ortaokulu
  • Elif Özdemir – Örfi Çetinkaya Ortaokulu
  • Ömer Esmer – Neyyir Turhan İmam Hatip Ortaokulu

ÖDÜL TÖRENİ 29 MAYIS’TA

Yarışmanın ödül töreni, İstanbul’un fethinin 569. yıl dönümü olan 29 Mayıs 2022’de yapılacak. Yarışma kapsamında birinciye bisiklet, ikinciye tablet bilgisayar, üçüncüye scooter, dördüncüye kulaklık ve beşinciye de kitap seti armağan edilecek. Ayrıca yarışmaya katılan herkes sürpriz hediyelerin sahibi olacak.

Diğer Haberler