Öneri ve Talep Formu

Fethi Gemuhluoğlu Deneme Yarışması sonuçları açıklandı.

Eklenme tarihi 20 Mayıs 2022

ABONE OL

‘DOSTLUK’ YARIŞMASININ SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Esenler Belediyesi tarafından eğitim ve vakıf adamı, yazar Fethi Gemuhluoğlu’nun doğumunun 100. yılına özel olarak düzenlenen “Dostluk” konulu deneme yarışmasında dereceye giren isimler belli oldu.

Esenler Belediyesi, hoşgörü, sevgi ve dostluk kavramlarıyla gençlere rehber olan eğitim ve vakıf adamı, yazar Fethi Gemuhluoğlu’nun “dostluk”  kavramını yeniden keşfetmek için düzenlediği deneme yarışmasının sonuçları açıklandı. Üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen yarışmanın jüri kadrosunda ise yazar Beşir Ayvazoğlu’nun başkanlığında, Ali Gemuhluoğlu, Cihan Aktaş, Sadık Yalsızuçanlar, Mehmet Yalçın Yılmaz, Mukadder Gemici ve Özcan Ünlü yer aldı.

Ana jüri tarafından 100 puan üzerinden yapılan değerlendirmenin ardından yarışmanın sonucu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda açıklandı.

İşte dereceye giren isimler:

  1. Gölgenin Kıyısında-Ayşe KOÇ
  2. Aşkın Silinmez Tecellisi-Yusuf Emre BOZAN
  3. Bir Dağı Aşarken-Muhammed Burhan GERGER

Yarışmada mansiyon ödülüne sahip olan edebiyatseverler ise şöyle:

  • Dost Yüzü- Melek TAŞTEPE
  • Çekelim Nefes Diye Dost Dost- Arif Semih SULUBULUT
  • Dostluk: Toprak ve Sadr Arasında- Gülsüm ÇELİK
  • Dostlukla Kuşatılmak-Özhan ÖZTÜRK
  • Allah’ı An’da Yaşamak-Murat AYDOĞMUŞ

“Gönül Adamı” Gemuhluoğlu‘na ithafen düzenlenen yarışmada birinci 10 bin TL, ikinci 7 bin 500 TL, üçüncü ise 5 bin TL ile ödüllün sahibi olacak. Mansiyon ödülünün sahibi olan edebiyatseverlere ise 2 bin 500’er TL takdim edilecek.

Diğer Haberler