Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Mayıs 2023

ABONE OL

“FATİH’İN GÜNLÜĞÜ” GÜNLÜK YARIŞMASI BAŞLIYOR!

Esenler Belediyesi, kutlu şehir İstanbul’un fethinin 570. yılında bir kez daha “Fatih’in Günlüğü Günlük Yarışması” düzenliyor. Yarışma kapsamında Esenlerli gençler, “Fatih’in Günlüğü” kitabını okuduktan sonra yeni fetihlerin hayalleri ile bezenmiş kendi günlüklerini kaleme alacak.

Esenler Belediyesi, kutlu şehir İstanbul’un fethinin 570. yılında Esenler’de ikamet eden ortaokul öğrencileri için anlamlı bir yarışma düzenliyor. Yarışmaya katılan gençler, İsrafil Kurt tarafından kaleme alınan “Fatih’in Günlüğü” kitabını okuyacaklar ve defter şeklinde düzenlenmiş olan “Benim Günlüğüm”e kendi günlüklerini yazacaklar. Yarışmaya başvuru yapmak isteyen ortaokul öğrencileri, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nden günlüklerini alabilecek.

ÖDÜL TÖRENİ 29 MAYIS’TA

Yarışmanın ödül töreni, İstanbul’un fethinin 570. yıl dönümü olan 29 Mayıs 2023’de yapılacak. Yarışma kapsamında birinciye bisiklet, ikinciye tablet bilgisayar, üçüncüye scooter, dördüncüye kulaklık ve beşinciye de kitap seti armağan edilecek. Ayrıca yarışmaya katılan herkes sürpriz hediyelerin sahibi olacak.

Son Teslim Tarihi: 19 Mayıs 2023

Ödül Töreni: 29 Mayıs 2023

Diğer Haberler